Blog

    Blog > Film & Dizi > Türk Dizi Tarihinde İzlenebilecek En İyi 5 Türk Dizisi

Türk Dizi Tarihinde İzlenebilecek En İyi 5 Türk Dizisi

En iyi Türk Dizileri

Türk dizileri birçok kitlenin severek izlediği ve takip ettiği hatta yabancı ülkelerin bile yayınladı dizilerden oluşuyor. Dizilerin sezon sayısı arttıkça asıl konudan sapmalar olsa da izlenme sayısı asla düşmeyen diziler bulunuyor. Sizlerle izlenebilecek 5 en iyi Türk dizisini incelemek istedik. Ele aldığımız diziler genel itibariyle televizyon ekranlarında çok sevilen popüler diziler. Yerli dizilerin son zamanlarda kalitesini arttırması, televizyon severleri ekranları başına dikmiş durumda. Bu durumda yeni bir dizi izlemek isteyen ziyaretçilerimiz için hazırladığımız en çok izlenen diziler konunun devamında hemde fragmanları ile birlikte!

1.Erkenci Kuş

Erkenci Kuş

Başrollerini Sanem ve Can’ın paylaştığı romantik komedi türünde bir dizidir. Tesadüf bir karşılaşma sonucu tanışan çift ileride büyük bir aşka yelken açacaktır. Doğal, neşe dolu, enerjik bir genç kız olan Sanem Can’ın şirketine iş başvurusu yapar. Maceraperest ve sportmen olan Can ile ilişkileri burada başlar. Karşılarına çıkan engelleri birlikte yenmeye çalışan bu çiftin sıcak hikayesini konu alıyor. Farklı dünyalara sahip olan bu çiftin arasında kurulan özel bağ bakalım ne tür engellerle ve nasıl güzellikler ile karşılaşacak.

Hala devam etmekte olan bu dizinin karakterlerine Can Yaman (Can), Demet Özdemir (Sanem), Özlem Tokalsan, Berat Yenilmez, Öznur Seçeler can veriyor. Tüm kategorilerde birinci olarak ilerleyen Erkenci kuş, sizleri izlerken eğlendiren, güldüren ve temiz bir aşkın etkisi altına alan romantik bir bizi olarak karşımıza çıkıyor.

2.Diriliş Ertuğrul

Diriliş Ertuğrul

Ertuğrul Bey’in Moğollar ile verdiği mücadeleyi anlatan bu dizi Türk tarihini bizlere en gerçekçi haliyle anlatmaya çalışan bir yapıttır. Davasını sürdürebilmek için kardeşlerinden ayrılan Ertuğrul Bey’in bu mücadelede ne gibi zorluklarla karşılaştığını, aile yaşamını, çektiği sıkıntıları, nasıl yükseldiğini, girdiği savaşları objektif  biçimde izleyiciye sunuyor.

Engin Altan Düzyatan, Hande Soral, Hülya Darcan, Cengiz Coşkun gibi oyuncular ile çevrilen bu dizi  bölümden oluşuyor. Ertuğrul Beyin düşünce yapısını ve devletin temellerinin nasıl sağlam ve temelde atıldığını  konu alan dizi TRT ekranlarında yayınlanıyor. Diriliş Ertuğrul dizisinin ardından Ertuğrul Gazi’nin oğlu ile devam edilmesi düşünülüyor. Diriliş Osman ismi ile yayınlanacak bu dizide Osman karakterini Burak Özçivit canlandıracaktır.

3.Leyla ile Mecnun

Leyla ile Mecnun

Leyla ile Mecnun dizisi absürt komedi türündeki televizyon dizisidir. Dizi efsanevi karakterler olan Leyla ile Mecnun karakterleri üzerinden inşa edilmiştir. Aynı gün hastanede doğan iki bebeğin ailelerinin onları beşik kertmesi yapması ile başlar. Aradan 25 yıl geçer ve ailesi Mecnun’a olanları anlatır. Mecnun Leyla’yı görür görmez aşık olur. Onu etkilemek için her şeyi yapar. Mecnun Leyla’yı bir trafik kazasında kaybeder ve Leyla’nın organları birine bağışlanır. Bu durumu öğrenen Mecnun işin peşine düşer..

Ali Altay, Ezgi Asaroğlu, Melis Birkan gibi oyuncuların rol aldığı dizi 3. sezonda final yapmıştır.

Değerli ziyaretçimiz, sizler için hazırladığımız netflix dizi önerilerine göz atmanızı istiyoruz. Yabancı dizi izlemek istiyorsanız sizler için hazırladığımız liste size yardımcı olabilir!

4.Kara Sevda

Kara Sevda

Kemal, berberlik yaparak ailesinin geçimini sağlayan, yoksul sayılabilecek bir babanın oğludur. Üniversitede okuyup bitirdikten sonra, iş aramaya başlar ve bu süreçte tekne boyayarak kendi kazancını çıkarır.Bir gün halk otobüsüne biner ve tesadüfen Nihan ile tanışır. Bu tanışmada büyük bir tutku ve aşk ile birbirlerine bağlanır. Çiftin başına maalesef çok kötü bir olay gelir ve Nihan Kemal’i terk eder. Nihan, kardeşinin hayatı için maalesef hayatının aşkından vazgeçecek ve ona verdiği sözleri yerine getiremeden hayatından çıkacaktır. Kemal ise, hiçbir zaman bu gerçeği bilmeyecek ve sadece terk edilmenin acısını yaşayacaktır. İşte o noktada Kara Sevda başlar.

Burak Özçivit, Neslihan Atagül, Kaan Urgancıoğlu, Zerrin Tekindor gibi oyuncuların başorllerini oynadığı bu romantik komedi dizisi yayınlandığı zaman diliminde izleyicilerin beğenisini kazanmıştır.

5.İşler Güçler

İşler Güçler

Üç yakın arkadaşın, oyunculuk yolundaki güldüren maceralarını konu alır. Ahmet başrol oynayarak başladığı oyunculuk serüveninde bir daha hiç o kadar şanslı olamamış, eski günlerin özleminde bir oyuncudur. Murat sektöre geç girmiş olmasına rağmen çok çalıştığını ve hakettiği yerde olmadığını düşünümektedir. Sadi ise, gümrük memurluğu yaptığı günleri ardında bırakıp oyuncu olmaya gelmiş, bu yolda her şeyi yapmayı göze almış biridir.Üç kafadar kendi filmlerini çekmek isterler ama bir yapımcı bulmak hiç kolay değildir. Sonunda sırf para için Meslek Hikayeleri adlı belgeselin sunuculuğunu yapmayı kabul ederler.Başlarda kolaymış gibi görünen bu iş, üç kafadarın başına bela olur çıkar… Ahmet Kural, Murat Cemcir gibi oyuncuların rol aldığı bu dizi komedi türünün başarılı dizilerine örnektir.

2 Yorumlar
Bir cevap yazın
*
*
*