En Çok İzlenen Sürükleyici Netflix Dizi Önerileri

/ Nisan 13, 2019 / Film & Dizi

HBO Online, Puhutv, Blutv, Amazon Prime, Disney + ve Netflix gibi dizi ve film sektöründeki şirketler artık sinema ve televizyon dünyasının yerini almaya başlamıştır. Netflix alanındaki en başarılı ve en çok tercih edilen uygulamalardan biridir.

Netflix filmleri kadar, dünyanın dört bir yanında hem yerel hemde global tarzda dizi ve belgesel gibi yapımlar da sunmaktadır. Bu platformda binlerce yapım olduğundan en uygun diziyi seçmek zaman alır. Bu konu içerisinde herkes tarafından izlenmiş ve büyük ilgi görmüş yapımlara yer verdik.

Stranger Things (2016)

Stranger Things dünya çapında en çok sevilen ve izlenen fantastik bir dizidir. 1980’li yıllarda geçen Amerikan temalı bu film, bilim kurgu ile iç içedir. İzlerken o dönemin izleriyle karşılaşacaksınız.

Stranger Things’in özeti: Will adında genç bir çocuk aniden ortadan kaybolur. Ailesi, arkadaşları ve kasaba polisi Will’i bulmak için epey uğraşır. Will’i ararken buldukları kanıtlar, deneyler, olağan üstü olaylar, izleyici ekrana kitlemekte oldukça başarılıdır. Bakalım esrarengiz şekilde ortadan kaybolan Will’i ailesi, arkadaşları ve kasaba polisleri bulabilecekler mi?

IMDb Puanı: 8.9
Sezon Sayısı: 3 sezona sahip, 4. sezon onay almıştır.
Kaç Bölüm: 3. sezon ile birlikte toplamda 25 bölüm.
Ortalama Dakika: 1 Bölüm ortalama 50 dakikadır.


Daredevil (2015)

Daredevil, bilim kurgu türünde Amerikan dizisidir, ayrıca Marvel kahramanıdır. Daredevil, radyoaktif patlaması sonucunda türlü özellikler kazanmış kör bir avukattır. 6. hissi üst düzeyde olan bu kahraman, sineğin kalp atışını dahi duyabilmektedir. Bu hisleri ona gözlerini hiç aratmamaktadır. Kendini süper kahraman olarak görmeye başlayan kahraman, her bölüm farklı bir olayı ele almaktadır.

Daredevil hem bilim kurgu hemde aksiyon gerilim sahneleri ile çok eğlenceli dizidir.

IMDb: 8.7
Sezon Sayısı: 3 sezondur.
Devam Ediyor mu?: Hayır, Daredevil olumlu incelemeler olmasına rağmen 4. sezon için onay alamadı. Yeni sezonu olmayacak.
Ortalama Dakika: 1 Bölüm ortalama 55 dakikadır.


Narcos (2015)

Sürükleyici Netflix dizi önerileri listesine dahil ettiğimiz 2015 yılında yayınlanmaya başlayan Narcos, Pablo Escobar’ın hayatını ele alan aksiyon ve macera dizisidir. Dönemin uyuşturucu mafyası konularını ele almaktadır. Narcos, Pablo Escobar’ın 28 yaşlarındaki döneminde geçmektedir. Hiç bir şeye sahip değilken birden nasıl zengin olduğunu ve nasıl uyuşturucu kartelinde yer aldığından bahsetmektedir. Suç konulu diziler kategorisinde bulunan Narcos, işleyişi ve ele aldığı konu sayesinde adını oldukça duyurmuştur.

IMDb: 8.8
Sezon Sayısı: 3 sezondur.
Devam Ediyor mu?: Narcos 4.sezon onayı aldı ve fragmanı yayınlandı.
Ortalama Dakika: 1 Bölüm ortalama 45 dakikadır.


Sense 8 (2015)

Sense 8, adını sıkça duyuran en popüler yabancı dizilerden biridir. Konu itibariyle, dünyanın 8 ayrı bölgesinden 8 ayrı gizemli yeteneklere sahip karakterlerin birbirini bulması ile başlıyor ayrıca 8 ayrı karakterin gizemli hikayelerinden bahsetmektedir.

Bilim kurgu türüne giren Sense 8, doğa üstü olaylarla izleyicileri kendisine hayran bırakmayı başarmaktadır. Tür olarak gençlik dizisi arasında yer alıyor.

IMDb: 8.4
Sezon Sayısı: 2 sezondur.
Devam Ediyor mu?: Sense 8, 3.sezon için onay almadı.
Ortalama Dakika: 1 Bölüm ortalama 45 dakikadır.


The Dogs of Berlin (2018)

Polisiye türünde olan The Dogs Of Berlin, Almanya’da Dünya Kupası futbol maçı oynamadan hemen önce Türk-Alman asıllı ünlü bir futbolcunun öldürülmesini konu almaktadır. Biri Türk diğeri Alman iki polis yeraltı suçlarını çözdüğü maceraları konu almaktadır. Büyük beğeni toplayan bu yapıyı polisiye tarzını seviyorsanız listenizde yer alabilir. Çoğunlukla Almanca dilinde geçiyor. Almanca dilini geliştirmek istiyorsanız bu yapım size yardımcı olabilir.

IMDb: 7.5
Sezon Sayısı: 1 sezondur.
Devam Ediyor mu?: 2.sezon 2020 yılına doğru yayınlanacaktır.
Ortalama Dakika: 1 Bölüm ortalama 60 dakikadır.


La Casa de Papel (2017)

La Casa de Papel, profesyonel bir hırsızın İspanya Kraliyet Darphanesini soyma planlarını konu almıştır. Çok uzun süre ile çalışılmış bu plan işe yarayacak ve hırsızlar bu planı gerçekleştirebilecek mi?

IMdb: 8.7
Sezon Sayısı: 3 sezondur.
Devam Ediyor mu?: Evet ediyor, 3.sezon 19 Temmuz 2019 tarihinde yayınlandı, Netflix üyeliğiniz ile 3. sezonu izleyebilirsiniz.
Ortalama Dakika : 1 Bölüm ortalama 70 dakikadır.


Dark (2017)

Dark, 2017 yılında Almanya’da çekilen gerilim ve korku türündeki orijinal Netflix dizisidir. Zamanda gelgitlerin olması ve dört ailenin kaybolan bir çocuğu bulmak için bu gelgitlerin içerisine girmesi olayların başlangıcıdır.

İnsanların en çok beğendiği ve Netflix’in ise en iddialı dizilerinden birisi olması sebebiyle Dark’ı izleyebilirsiniz. Olayların sürükleyici olması bu diziyi izlemeyi oldukça keyifli hale getirmektedir.

IMdb: 8.7
Sezon Sayısı: 2 sezon, 3. sezon onayını almıştır
Ortalama Dakika: 1 Bölüm ortalama 50 dakikadır.


Daybreak (2019)

Los Angeles’ta olan bir kıyamet sonrası 18 yaşından büyük herkes gulyabani dedikleri şeye dönüşmüştür. Şehirde kural, polis gibi hiç bir unsur kalmamış, tüm gençler özgür kalmıştır. Kıyametten kurtulmayı başaran çocuklar belli bölgelere çeteler kurmuşlardır.

Her çete grubunun intikam almaya çalışması, savaşmak istemesi ve eğlence için arenalar kurması olayın seyrini oldukça arttırmıştır. Dizinin ele aldığı gençler ise bu düzensiz yaşam için çetelerle ve akılsız gulyabanilerle çatışmaya karar vermişlerdir.

2019 yılında ilk sezonu yayınlanan bu dizi için yapılan yorumlar izlemeye değer. Kıyamet sonrası bir hayatı oldukça farklı bir şekilde ele almıştır. Zombilerin, ayrımcı çetelerin ve aşkı arayan gençlerin bulunduğu bu diziyi çok seveceksiniz.

Imdb: 6.7
Sezon Sayısı: Bir sezon yayınlamıştır.
Ortalama Dakika: Bir bölüm ortalama 50 dakikadır.

Bizi Takip Edin!

Yeni paylaşımlardan haberdar olmak için mail adresinizi yazın

Buğra tarafından yazıldı

Yazarın diğer yazılarını görmek için tıkla

Yorumlar (1 Yorum)

  • Jon Catta
    Jon Catta - Temmuz 22, 2019

    Gerçekten güzel diziler var.

    Cevapla

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?