Film & Dizi

6 Farklı En Sürükleyici Netflix Dizi Önerileri

Netflix Dizi Önerileri

Bu konumuzda, netflix dizi tavsiyelerini alacağız. Netflix bir birinden farklı yapımlara sahiptir. Bunların bazılarını satın alıyorlar, bazılarını ise kendileri çekip yayınlıyorlar. Çoğu dünya ülkelerinde bulunduğunda dolayı, aboneler, dünyanın dört bir yanından izlenme şansı yakalıyor. Örneğin Türkçe içerikli bir yapımı Amerika’da bu platforma aboneliği bulunan birisi izleyebiliyor. Bu yapımları ister orijinal dilinde, ister Türkçe dublaj izlenebiliyor.

Bu platform hakkında detaylı bilgiye sahip olmak için bir diğer konumuz olan Netflix Nedir konumuza göz atabilirsiniz.

Netflix’te oldukça fazla sektör ve yapım olduğundan dolayı bu platformda en uygun yapımı seçmek zaman alır ve sıkıcıdır. Bu konu içerisinde herkes tarafından izlenmiş ve büyük ilgi görmüş yapımlara yer verdik, bu sayede konuları ve yorumları okuyarak fikir sahibi olunabilir. Kendinize uygun, en iyi netflix dizi önerileri için yazıyı sonuna kadar okumanızı tavsiye ederim.

Netflix Dizi Önerileri

1- Stranger Things (2016) (IMdb: 8.9)

Stranger Things
Stranger Things, Will

Stranger Things dünya çapında en çok tutulan, sevilen ve en çok izlenen dizilerinden bir tanesidir. 1980’li Amerikan temalı bu film teknolojiden uzak fakat Bilim Kurgu ile iç içedir. İzlerken o döneme ait şarkılara bayılacaksınız. Marc Almond’un albümlerinden epeyce yararlanılmış.

Stranger Things’in özeti genel itibariyle şu şekildedir: Will adında genç bir çocuk birden ortadan kayboluyor. Ailesi, arkadaşları ve kasaba polisi Will’i bulmak için epey uğraşıyor. Will’i ararken buldukları kanıtlar, deneyler vb. olağan üstü farklılıklar, izleme seyrini bir hayli yükseltiyor. Bakalım esrarengiz bir şekilde ortadan kaybolan Will’i ailesi, arkadaşları ve kasaba polisleri bulabilecekler mi?

Sezon Sayısı: 3 sezona sahip.
Devam Ediyor mu?: Evet, Netflix üzerinden devam ediyor.
Kaç Bölüm: 3. sezon ile birlikte toplamda 25 bölüm.
Bir Bölüm Ne Kadar Sürüyor?: 1 Bölüm ortalama 50 dakikadır.

Fragman

2- Daredevil (2015) (IMDB: 8.7)

Daredevil

Daredevil, bilim kurgu türündedir, ayrıca Daredevil bir Marvel kahramanıdır. Netflix sektöre adım atmıştır. Daredevil bir radyoaktif patlaması sonucunda bir takım özellikler kazanmış kör bir avukattır. Vücut hissi üst düzey olan Daredevil bir sineğin kalp atışını dahi duyabiliyor. Bu hisleri ona gözlerini hiç aratmıyor. Bu özelliğini ilk önce paraya çevirmiş yani bir takım dövüş sporları yaparak para kazanmış. Daha sonra ise kendini bir süper kahraman olarak görmeye başlamıştır. Daredevil hem bilim kurgu hemde aksiyon gerilim sahneleri ile çok eğlenceli bir dizidir.

Sezon Sayısı: 3 sezondur.
Devam Ediyor mu?: Evet.
Devam Ediyor mu?: Hayır, Daredevil olumlu incelemeler olmasına rağmen 4. sezon için onay alamadı. Yeni sezonu olmayacak.
Bir Bölüm Ne Kadar Sürüyor?: 1 Bölüm ortalama 55 dakikadır.

Fragman

Değerli ziyaretçimiz, sizler için hazırladığımız 5 farklı en iyi Türk dizilerine göz atmak istemez misiniz?

3- Narcos (2015) (IMDB: 8.8)

Narcos
Narcos

Netflix dizi önerileri listesine dahil ettiğimiz 2015 yılında yayın hayatına başlayan Narcos, Pablo Escobar’ın hayatını ele alan bir dizidir. 3 sezon toplamda 30 bölümü olan Narcos, aksiyon ve macera seviyorsanız tam sizliktir! Üçüncü sezon Escobar değil başka bir uyuşturucu kartelini ele almıştır. Dönemin uyuşturucu mafyası konularını ele alır. Narcos, Pablo Escobar’ın 28 yaşlarındaki dönemini ele alıyor. Hiç bir şeye sahip değilken birden nasıl zengin olduğunu ve nasıl uyuşturucu kartelinde yer aldığını ele alıyor. Suç dizileri kategorisinde bulunan Narcos, işleyişi ve ele aldığı konu sayesinde adını oldukça duyurmuştur.

Sezon Sayısı: 3 sezondur.
Devam Ediyor mu?: Narcos 4.sezon onayı aldı ve fragmanı yayınlandı. 16 Kasım 2019 yılında yeni sezon yayınlanacak.
Kaç Bölüm: 3. sezon ile birlikte toplamda 30 bölümdür. Bir sezon ise 10 bölümdür.
Bir Bölüm Ne Kadar Sürüyor?: 1 Bölüm ortalama 45 dakikadır.

Fragman

4- Sense8 (2015) (IMDB: 8.4)

6 Farklı En Sürükleyici Netflix Dizi Önerileri
Sense8

Sense8, adını sıkça duyuran en iyi yabancı dizilerden birisidir. Konu itibariyle, dünyanın 8 ayrı bölgesinden 8 ayrı gizemli yeteneklere sahip karakterlerin birbirini bulması ile başlıyor ayrıca, 8 ayrı karakterin gizemli hikayelerinden bahsediyor. Bilim kurgu türüne giren Sense 8, doğa üstü olaylarla izleyici kendisine hayran bırakmayı başarmaktadır. Tür olarak gençlik dizisi arasında yer alıyor. The Matrix’in yapımcılığını üstlenen
Dipnot: Wachowski kardeşler tarafından kurgulanmış bir yapımdır. Matrix ile çok alakalı değil fakat sevebileceğiniz bir kurgu yapım olabilir.

Sezon Sayısı: 2 sezondur.
Devam Ediyor mu?: Sense 8, 3.sezon için onay almadı fakat Netflix güzel bir final yapmıştır.
Kaç Bölüm: 2. sezon ile birlikte toplamda 24 bölümdür. Bir sezon ise 12 bölümdür.
Bir Bölüm Ne Kadar Sürüyor?: 1 Bölüm ortalama 45 dakikadır.

Fragman

5- The Dogs of Berlin (2018) (IMDB: 7.5)

The Dogs Of Berlin
The Dogs Of Berlin

Polisiye türünde olan The Dogs Of Berlin, Almanya’da Dünya Kupası futbol maçı oynamadan hemen önce Türk-Alman asıllı ünlü bir futbolcunun öldürülmesini konu alıyor. Biri Türk biri Alman iki polis yeraltı suçları çözmeye ve çözerken ki maceralarını konu alıyor. Büyük beğeni toplayan bu yapıyı polisiye tarzını seviyorsanız listenizde yer alabilir. Çoğunlukla Almanca dilinde geçiyor. Almanca dilini geliştirmek istiyorsanız bu yapım size yardımcı olabilir.

Sezon Sayısı: 1 sezondur.
Devam Ediyor mu?: 2.sezon 2020 yılına doğru yayınlanacaktır.
Kaç Bölüm: 10 Bölümü yayınlamıştır.
Bir Bölüm Ne Kadar Sürüyor?: 1 Bölüm ortalama 60 dakikadır.

Fragman

6. La Casa de Papel (2017) (IMdb: 8.7)

La Casa De Papel
La Casa De Papel

La Casa de Papel, profesyonel bir hırsızın İspanya Kraliyet Darphanesi planlarını konu almıştır. Çok uzun süre ile çalışılmış bu plan işe yarayacak ve hırsızlar bu planı gerçekleştirebilecek mi?

Bir suç dehası ve yanındaki diğer profesyonel suçlular ile ele aldıkları rehineler sayesinde bakalım planları işe yarayacak mı?

Sezon Sayısı: 2 sezondur.
Devam Ediyor mu?: Evet ediyor, 3.sezon 19 Temmuz 2019 tarihinde yayınlanacaktır.
Kaç Bölüm: 22 Bölümü yayınlamıştır.
Bir Bölüm Ne Kadar Sürüyor?: 1 Bölüm ortalama 70 dakikadır.

Fragman


İlerleyen zamanda daha farklı netflix dizi önerileri ve filmleri sunmaya çalışacağız. Sürükleyici film önerileri almak istiyorsanız sizin için derlediğimiz filmlere göz atabilirsiniz.

3 Yorumlar

Yorum Yap