Film & Dizi

İzlenebilecek En Sürükleyici Netflix Dizi Önerileri

Netflix Dizi Önerileri

Bu konumuzda, Netflix dizi tavsiyelerini alacağız. Sinema ve televizyon dünyasının yerini alan HBO Online, puhutv, blutv, Amazon Prime ve Netflix gibi dizi ve film sektöründeki şirketler çok başarılı yapıtlara sahipler. Netflix’te dünyanın dört bir yanında hem yerel hemde global tarzda film dizi ve belgesel gibi yapımlar sunmaktadır. Bu platformda binlerce yapım olduğundan dolayı en uygun diziyi seçmek zaman alır. Bu konu içerisinde herkes tarafından izlenmiş ve büyük ilgi görmüş yapımlara yer verdik, bu sayede bizim önerilerimizi ve ziyaretçilerimizin yorumları okuyarak izlenecek dizi hakkında fikir sahibi olabilirsiniz.

Sürükleyici Netflix film önerileri için tıklayın!

En Güzel Netflix Dizi Önerileri

Eğer kendinize uygun izlenecek yabancı dizi bulamıyorsanız, en popüler netflix dizi önerileri için yazıyı sonuna kadar okumanızı tavsiye ederim. Bu platform sayesinde yabancı dizileri çok kolay şekilde ulaşabiliyor ve kesintisiz şekilde izleyebiliyoruz.

Stranger Things (2016)

İzlenmesi gereken Netflix dizilerinden olan Stranger Things dünya çapında en çok sevilen ve izlenen fantastik dizilerdendir. 1980’li Amerikan temalı bu film teknolojiden uzak fakat Bilim Kurgu ile iç içedir. İzlerken o döneme ait şarkılara bayılacaksınız. Marc Almond’un albümlerinden epeyce yararlanılmış.

Stranger Things’in özeti genel itibariyle şu şekildedir: Will adında genç bir çocuk aniden ortadan kayboluyor. Ailesi, arkadaşları ve kasaba polisi Will’i bulmak için epey uğraşıyor. Will’i ararken buldukları kanıtlar, deneyler vb. olağan üstü farklılıklar, izleme seyrini oldukça yükseltiyor. Bakalım esrarengiz şekilde ortadan kaybolan Will’i ailesi, arkadaşları ve kasaba polisleri bulabilecekler mi?

IMDb Puanı: 8.9
Sezon Sayısı: 3 sezona sahip.
Devam Ediyor mu?: Evet, Netflix üzerinden devam ediyor.
Kaç Bölüm: 3. sezon ile birlikte toplamda 25 bölüm.
Ortalama Dakika: 1 Bölüm ortalama 50 dakikadır.


Daredevil (2015)

Daredevil, bilim kurgu türünde Amerikan dizisidir, ayrıca Daredevil Marvel kahramanıdır. Daredevil, radyoaktif patlaması sonucunda türlü türlü özellikler kazanmış kör avukattır. Vücut hissi üst düzey olan Daredevil, sineğin kalp atışını dahi duyabilmektedir. Bu hisleri ona gözlerini hiç aratmıyor. Bu özelliğini ilk önce paraya çevirmiş yani dövüş sporları yaparak para kazanmıştır. Daha sonra ise kendini süper kahraman olarak görmeye başlamıştır. Daredevil hem bilim kurgu hemde aksiyon gerilim sahneleri ile çok eğlenceli dizidir.

IMDb: 8.7
Sezon Sayısı: 3 sezondur.
Devam Ediyor mu?: Evet.
Devam Ediyor mu?: Hayır, Daredevil olumlu incelemeler olmasına rağmen 4. sezon için onay alamadı. Yeni sezonu olmayacak.
Ortalama Dakika: 1 Bölüm ortalama 55 dakikadır.


Değerli ziyaretçimiz, sizler için hazırladığımız 5 farklı en iyi Türk dizilerine göz atmak istemez misiniz?

Narcos (2015)

Netflix dizi önerileri listesine dahil ettiğimiz 2015 yılında yayın hayatına başlayan Narcos, Pablo Escobar’ın hayatını ele alan bir dizidir. 3 sezon toplamda 30 bölümü olan Narcos, aksiyon ve macera seviyorsanız tam sizliktir! Üçüncü sezon Escobar değil başka bir uyuşturucu kartelini ele almıştır. Dönemin uyuşturucu mafyası konularını ele alır. Narcos, Pablo Escobar’ın 28 yaşlarındaki dönemini ele alıyor. Hiç bir şeye sahip değilken birden nasıl zengin olduğunu ve nasıl uyuşturucu kartelinde yer aldığını ele alıyor. Suç konulu diziler kategorisinde bulunan Narcos, işleyişi ve ele aldığı konu sayesinde adını oldukça duyurmuştur.

IMDb: 8.8
Sezon Sayısı: 3 sezondur.
Devam Ediyor mu?: Narcos 4.sezon onayı aldı ve fragmanı yayınlandı. 16 Kasım 2019 yılında yeni sezon yayınlanacak.
Kaç Bölüm: 3. sezon ile birlikte toplamda 30 bölümdür. Bir sezon ise 10 bölümdür.
Ortalama Dakika: 1 Bölüm ortalama 45 dakikadır.


Sense 8 (2015)

Sense 8, adını sıkça duyuran en popüler yabancı dizilerden. Konu itibariyle, dünyanın 8 ayrı bölgesinden 8 ayrı gizemli yeteneklere sahip karakterlerin birbirini bulması ile başlıyor ayrıca, 8 ayrı karakterin gizemli hikayelerinden bahsediyor. Bilim kurgu türüne giren Sense 8, doğa üstü olaylarla izleyici kendisine hayran bırakmayı başarmaktadır. Tür olarak gençlik dizisi arasında yer alıyor. The Matrix’in yapımcılığını üstlenen
Dipnot: Wachowski kardeşler tarafından kurgulanmıştır. Matrix ile çok alakalı değil fakat sevebileceğiniz kurgu olabilir.

IMDb: 8.4
Sezon Sayısı: 2 sezondur.
Devam Ediyor mu?: Sense 8, 3.sezon için onay almadı.
Kaç Bölüm: 2. sezon ile birlikte toplamda 24 bölümdür. Bir sezon ise 12 bölümdür.
Ortalama Dakika: 1 Bölüm ortalama 45 dakikadır.


The Dogs of Berlin (2018)

Polisiye türünde olan The Dogs Of Berlin, Almanya’da Dünya Kupası futbol maçı oynamadan hemen önce Türk-Alman asıllı ünlü bir futbolcunun öldürülmesini konu alıyor. Biri Türk biri Alman iki polis yeraltı suçları çözmeye ve çözerken ki maceralarını konu alıyor. Büyük beğeni toplayan bu yapıyı polisiye tarzını seviyorsanız listenizde yer alabilir. Çoğunlukla Almanca dilinde geçiyor. Almanca dilini geliştirmek istiyorsanız bu yapım size yardımcı olabilir.

IMDb: 7.5
Sezon Sayısı: 1 sezondur.
Devam Ediyor mu?: 2.sezon 2020 yılına doğru yayınlanacaktır.
Kaç Bölüm: 10 Bölümü yayınlamıştır.
Ortalama Dakika: 1 Bölüm ortalama 60 dakikadır.


La Casa de Papel (2017)

La Casa de Papel, profesyonel bir hırsızın İspanya Kraliyet Darphanesi planlarını konu almıştır. Çok uzun süre ile çalışılmış bu plan işe yarayacak ve hırsızlar bu planı gerçekleştirebilecek mi?

Suç dehası ve yanındaki diğer profesyonel suçlular ile ele aldıkları rehineler sayesinde bakalım planları işe yarayacak mı?

IMdb: 8.7
Sezon Sayısı: 3 sezondur.
Devam Ediyor mu?: Evet ediyor, 3.sezon 19 Temmuz 2019 tarihinde yayınlandı, Netflix üyeliğiniz ile 3. sezonu izleyebilirsiniz.
Kaç Bölüm: 22 Bölümü yayınlamıştır.
Ortalama Dakika : 1 Bölüm ortalama 70 dakikadır.


Dark (2017)

Dark, 2017 yılında Almanya’da çekilen gerilim ve korku türündeki orijinal Netflix dizisidir. Zamanda gelgitlerin olması ve dört ailenin kaybolan bir çocuğu bulmak için bu gelgitlerin içerisine girmesi olayların başlangıcıdır. İnsanların en çok beğendiği ve Netflix’in ise en iddialı dizilerinden birisi olması sebebiyle Dark’ı izleyebilirsiniz. Olayların sürükleyici olmasından dolayı bu diziyi izlerken oldukça keyif alacaksınız.

IMdb: 8.7
Sezon Sayısı: 2 sezon
Devam Ediyor mu?: Evet ediyor.
Kaç Bölüm: 20 Bölümü yayınlamıştır.
Ortalama Dakika: 1 Bölüm ortalama 50 dakikadır.


İlerleyen zamanda daha farklı netflix dizi önerileri ve filmleri sunmaya çalışacağız. Sürükleyici film önerileri almak istiyorsanız sizin için derlediğimiz filmlere göz atabilirsiniz. Ayrıca Netflix’in orijinal içeriklerine göz atmak istiyorsanız buraya tıklayabilirsiniz.

2 Yorumlar

  • Jon Catta

    Gerçekten güzel diziler var.

    Cevapla
  • En Sürükleyici Netflix Film Önerileri - 2019

    […] Sürükleyici Netflix dizileri, belgeselleri ve filmleri gibi bir çok konuda popülerleşmiş ve kullanıcılar tarafından en çok beğenilen bir platform haline dönüşmüştür. Bu konumuzda, insanların boş vakitlerini film, dizi ve belgesellerle doldurmayı başaran ve her geçen gün yeni yapımlarla kullanıcılarını meraklandıran sürükleyici Netflix filmlerini inceleyelim. […]

    Cevapla

Yorum Yap