Blog

    Blog > Film & Dizi > 5 Adet Sürükleyici Netflix Dizi Önerileri – Netflix Dizileri

5 Adet Sürükleyici Netflix Dizi Önerileri – Netflix Dizileri

Netflix Dizi Önerileri

Bu konumuzda, netflix dizi önerilerini ele alacağız. Netflix’in bir birinden farklı dizilere sahip. Bu dizilerin bazılarını satın alıyorlar. Bazılarını ise kendileri çekip yayınlıyorlar. Netflix sayesinde dünyanın dört bir yanından izlenme şansı yakalıyorsunuz. Bu diziler ister orijinal dilinde, ister Türkçe dublaj izlenebiliyor. Netflix hakkında detaylı bilgiye sahip olmak için bir diğer konumuz olan Netflix Nedir ve Netflix Avantajları Nelerdir konumuza göz atabilirsiniz.

En iyi Netflix Dizileri

Netflix dizi ve film seçenekleri çok fazladır. Size uygun dizi veya filmi seçmek bir hayli zordur. O kadar dizi arasından en uygun diziyi seçmek zaman alır ve sıkıcıdır. Bu konu içerisinde herkes tarafından izlenmiş ve büyük ilgi görmüş dizilere yer verdik. Dizilerin konularını ve yorumlarını okuyarak fikir sahibi olabilirsiniz. Size uygun en iyi netflix dizilerini seçmek için yazıyı sonuna kadar okumanızı tavsiye ederim.

Netflix Dizi Önerileri

1. Stranger Things (2016) (IMdb: 8.9)

Stranger Things

Stranger Things dünya çapında en çok tutulan ve sevilen dizilerden birisi olmuştur. Netflix’in en çok izlenen dizilerinden bir tanesidir. Oyunculuk, dizi konusu, senaryo gibi unsurlar izleyici bağlıyor. Severek izleyeceğiniz dizi listenize adınızı yazabileceğiniz bir dizidir. 1980’li Amerikan temalı bu film teknolojiden uzak fakat Bilim Kurgu ile iç içe bir dizi türüdür. Diziyi izlerken o döneme ait şarkılara bayılacaksınız. Marc Almond’un albümlerinden epeyce yararlanılmış. Stranger Things netflix dizi önerileri listesinin başını çekecek kadar iddialıdır.

Stranger Things dizinin özeti genel itibariyle şu şekildedir: Will adında genç bir çocuk birden ortadan kayboluyor. Ailesi, arkadaşları ve kasaba polisi Will’i bulmak için epey uğraşıyor. Will’i ararken buldukları kanıtlar, deneyler vb. olağan üstü farklılıklar dizinin izleme seyrini bir hayli yükseltiyor. Bakalım Will’i bulabilecekler mi?

2. Daredevil (2015) (IMDB: 8.7)

Daredevil

Süper kahramanları Marvel ve DC ile tanıdık. Daredevil bir Marvel kahramanıdır. Netflix ile dizi sektörüne adım atmıştır. Daredevil bir radyoaktif patlaması sonucunda bir takım özellikler kazanmış kör bir avukattır. Vücut hissi üst düzey olan Daredevil bir sineğin kalp atışını dahi duyabiliyor. Bu hisleri ona gözlerini hiç aratmıyor. Bu özelliğini ilk önce paraya çevirmiş yani bir takım dövüş sporları yaparak para kazanmış. Daha sonra ise kendini bir süper kahraman olarak görmeye başlamıştır. Daredevil hem bilim kurgu hemde aksiyon gerilim sahneleri ile çok eğlenceli bir dizidir.

Değerli ziyaretçimiz, sizler için hazırladığımız 5 farklı en iyi Türk dizilerine göz atmak istemez misiniz?

3. Narcos (2015) (IMDB: 8.8)

Narcos

Narcos, Pablo Escobar’ın hayatını ele alan bir dizidir. Netflix tarafından 2015 yılında yayınlanmaya başlanmıştır. 3 sezon toplamda 30 bölümü olan bu dizi aksiyon ve macera seviyorsanız tam sizlik! Üçüncü sezon Escobar değil başka bir uyuşturucu kartelini ele almıştır. Dönemin uyuşturucu mafyası konularını ele alan bu dizi ilginizi çekebilir. Dizi, Pablo Escobar’ın 28 yaşlarındaki dönemini ele alıyor. Hiç bir şeye sahip değilken birden nasıl zengin olduğunu ve nasıl uyuşturucu kartelinde yer aldığını ele alıyor. Netflix bu dizi sayesinde adını oldukça duyurmuştu. En iyi netflix dizileri listesinde yer alan bu dizi sizi ekrana bağımlı yapabilir!

4. Sense8 (2015) (IMDB: 8.4)

5 Adet Sürükleyici Netflix Dizi Önerileri - Netflix Dizileri

Sense8, adını sıkça duyuran en iyi netflix dizilerinden birisidir. Sense8, dünyanın 8 ayrı bölgesinden 8 ayrı gizemli yeteneklere sahip karakterlerin birbirini bulması ile başlıyor. Dizinin ele aldığı konu bu 8 ayrı karakterin gizemli hikayelerinden bahsediyor. Bilim kurgu türüne giren bu dizi doğa üstü olaylarla izleyici kendisine hayran bırakmayı başardı. Dizi, orijinal Netflix dizileri arasında yer alıyor. The Matrix’in yapımcılığını üstlenen
Wachowski kardeşler tarafından kurgulanmış bir diziden bahsediyoruz. Matrix ile çok alakalı değil fakat sevebileceğiniz bir kurgu dizisi olabilir.

The Dogs of Berlin (2018) (IMDB: 7.5)

The Dogs Of Berlin

Netflix’in orijinal içeriği olan The Dogs Of Berlin, Almanya’da Dünya Kupası futbol maçı oynamadan hemen önce Türk-Alman asıllı ünlü bir futbolcunun öldürülmesini konu alıyor. Almanya asıllı bir polisiye dizisidir. Biri Türk biri Alman iki polis yeraltı suçları çözmeye ve çözerken ki maceralarını konu alıyor. Büyük beğeni toplayan bu dizi eğer polisiye tarzında dizi izlemek istiyorsanız listenizde yer alabilir. Dizi çoğunlukla Almanca dilinde geçiyor. Almanca dilini geliştirmek istiyorsanız bu dizi size yardımcı olabilir.


Şimdilik ele aldığımız 5 farklı en iyi netflix dizi önerileri bunlar. İlerleyen zamanda daha farklı diziler ve filmler sunmak için çalışacağız. Sürükleyici film önerileri almak istiyorsanız sizin için derlediğimiz filmlere göz atabilirsiniz.

3 Yorumlar
Bir cevap yazın
*
*
*