Evde daha fazla kaldığımız bu dönemlerde vakit geçirmek adına herkesin dizi veya film izleme ihtiyacı oluyor. Çoğu diziyi izlediyseniz ve yeni farklı bölümler arıyorsanız, sizler için hazırladığımız öneri listesi ilginizi çekecektir. Bu listede uzun soluklu, izlerken sıkılmayacağınız ve bir oturuşta tüm sezonları bitirebileceğiniz dizilere yer verdik. Listede yer verdiğimiz dizileri Netflix platformu üzerinden kesintisiz bir şekilde izleyebilirsiniz.

Sürükleyici Netflix Dizi Önerileri

Netflix Dizi Önerileri

1. Stranger Things (2016)

Stranger Things dünya çapında en çok sevilen ve izlenen fantastik bir dizidir. 1980’li yıllarda geçen Amerikan temalı bu film, bilim kurgu ile iç içedir. İzlerken o dönemin izleriyle karşılaşacaksınız.

Stranger Things’in özeti: Will adında genç bir çocuk aniden ortadan kaybolur. Ailesi, arkadaşları ve kasaba polisi Will’i bulmak için epey uğraşır. Will’i ararken buldukları kanıtlar, deneyler, olağan üstü olaylar, izleyici ekrana kitlemekte oldukça başarılıdır. Bakalım esrarengiz şekilde ortadan kaybolan Will’i ailesi, arkadaşları ve kasaba polisleri bulabilecekler mi?

IMDb Puanı: 8.9
Sezon Sayısı: 3 sezona sahip, 4. sezon onay almıştır.
Kaç Bölüm: 3. sezon ile birlikte toplamda 25 bölüm.
Ortalama Dakika: 1 Bölüm ortalama 50 dakikadır.


2. Daredevil (2015)

Daredevil, çizgi romandan esinlenilmiş ve bilim kurgu türünde olan bir yabancı dizidir. Daredevil, radyoaktif patlaması sonucunda türlü özellikler kazanmış kör bir avukattır. 6. hissi üst düzeyde olan bu kahraman, sineğin kalp atışını dahi duyabilmektedir. Bu hisleri ona gözlerini hiç aratmamaktadır. Kendini süper kahraman olarak görmeye başlayan kahraman, her bölüm farklı bir olayı ele almaktadır.

IMDb: 8.7
Sezon Sayısı: 3 sezondur.
Devam Ediyor mu?: Hayır, Daredevil olumlu incelemeler olmasına rağmen 4. sezon için onay alamadı. Yeni sezonu olmayacak.
Ortalama Dakika: 1 Bölüm ortalama 55 dakikadır.


3. Narcos (2015)

Sürükleyici Netflix dizi önerileri listesine dahil ettiğimiz 2015 yılında yayınlanmaya başlayan Narcos, Pablo Escobar’ın hayatını ele alan aksiyon ve macera dizisidir. Dönemin uyuşturucu mafyası konularını ele almaktadır. Narcos, Pablo Escobar’ın 28 yaşlarındaki döneminde geçmektedir. Hiç bir şeye sahip değilken birden nasıl zengin olduğunu ve nasıl uyuşturucu kartelinde yer aldığından bahsetmektedir. Suç konulu diziler kategorisinde bulunan Narcos, işleyişi ve ele aldığı konu sayesinde adını oldukça duyurmuştur.

IMDb: 8.8
Sezon Sayısı: 3 sezondur.
Devam Ediyor mu?: Narcos 4.sezon onayı aldı ve fragmanı yayınlandı.
Ortalama Dakika: 1 Bölüm ortalama 45 dakikadır.


4. Sense 8 (2015)

Sense 8, adını sıkça duyuran en popüler yabancı dizilerden biridir. Konu itibariyle, dünyanın 8 ayrı bölgesinden 8 ayrı gizemli yeteneklere sahip karakterlerin birbirini bulması ile başlıyor ayrıca 8 ayrı karakterin gizemli hikayelerinden bahsetmektedir.

Bilim kurgu türüne giren Sense 8, doğa üstü olaylarla izleyicileri kendisine hayran bırakmayı başarmaktadır. Gençlerin ilgi odağı olduğu Sense 8 yeni sezon onayı alamadığı için 2. sezonda final yapmak zorunda kalmıştır.

IMDb: 8.4
Sezon Sayısı: 2 sezondur.
Devam Ediyor mu?: Sense 8, 3.sezon için onay almadı.
Ortalama Dakika: 1 Bölüm ortalama 45 dakikadır.


5. The Dogs of Berlin (2018)

Polisiye türünü sevenlere The Dogs Of Berlin. Almanya’da Dünya Kupası futbol maçı oynamadan hemen önce Türk-Alman asıllı ünlü bir futbolcunun öldürülmesini konu almaktadır. Biri Türk diğeri Alman iki polis yeraltı suçlarını çözdüğü maceraları konu almaktadır. Büyük beğeni toplayan bu yapıyı polisiye tarzını seviyorsanız listenizde yer alabilir. Dizi çoğunlukla Almanca geçiyor. Almanca öğrenmek veya kendinizi geliştirmek istiyorsanız bu yapımı tercih edebilirsiniz.

IMDb: 7.5
Sezon Sayısı: 1 sezondur.
Devam Ediyor mu?: 2.sezon 2020 yılına doğru yayınlanacaktır.
Ortalama Dakika: 1 Bölüm ortalama 60 dakikadır.


6. La Casa de Papel (2017)

La Casa de Papel, profesyonel bir hırsızın İspanya Kraliyet Darphanesini soyma planlarını konu almıştır. Çok uzun süre ile çalışılmış bu plan işe yarayacak ve hırsızlar bu planı gerçekleştirebilecek mi? 3 Nisan 2020 tarihinde 4.sezonu yayınlanmış ve sosyal medyayı bir hayli meşgul etmişti.

IMDb: 8.7
Sezon Sayısı: 4 sezondur
Devam Ediyor mu?: Evet
Ortalama Dakika : 1 Bölüm ortalama 70 dakikadır


7. Dark (2017)

Dark, 2017 yılında Almanya’da çekilen gerilim ve korku türündedir. Zamanda gelgitlerin olması ve dört ailenin kaybolan bir çocuğu bulmak için bu gelgitlerin içerisine girmesi olayların başlangıcıdır.

İnsanların en çok beğendiği ve en iddialı dizilerinden birisi olması sebebiyle Dark’ı izleyebilirsiniz. Olayların sürükleyici olması bu diziyi izlemeyi oldukça keyifli hale getirmektedir.

IMDb: 8.7
Sezon Sayısı: 2 sezon, 3. sezon onayını almıştır. Ne zaman yayınlanacağı hakkında kesin bir bilgi yok
Ortalama Dakika: 1 Bölüm ortalama 50 dakikadır


8. Daybreak (2019)

Los Angeles’ta olan bir kıyamet sonrası 18 yaşından büyük herkes gulyabani dedikleri şeye dönüşmüştür. Şehirde kural, polis gibi hiç bir unsur kalmamış, tüm gençler özgür kalmıştır. Kıyametten kurtulmayı başaran çocuklar belli bölgelere çeteler kurmuşlardır.

Her çete grubunun intikam almaya çalışması, savaşmak istemesi ve eğlence için arenalar kurması olayın seyrini oldukça arttırmıştır. Dizinin ele aldığı gençler ise bu düzensiz yaşam için çetelerle ve akılsız gulyabanilerle çatışmaya karar vermişlerdir.

2019 yılında ilk sezonu yayınlanan bu dizi için yapılan yorumlar izlemeye değer. Kıyamet sonrası bir hayatı oldukça farklı bir şekilde ele almıştır. Zombilerin, ayrımcı çetelerin ve aşkı arayan gençlerin bulunduğu bu diziyi çok seveceksiniz.

IMDb: 6.7
Sezon Sayısı: Bir sezon yayınlamıştır.
Ortalama Dakika: Bir bölüm ortalama 50 dakikadır.


9. The Witcher (2020)

The Witcher, uzun yıllar aynı dünya içerisinde yaşayan insanlar, elfler ve cücelerin savaşını konu alıyor. Bu savaş içerisinde tek başına yaşayan Rivyalı Geralt yalnız bir cadı avcısıdır. İnsanların malına, canına zarar veren canavarları para karşılığında öldürür. Fakat bir büyücü ile karşılaşması sonucunda kaderini o bile değiştiremez. Büyücü, prenses ve The Witcher evreninde geçen bu dizi son zamanlarda oldukça popüler olmuştur.

The Witcher kitaptan uyarlanma bir dizidir. Andrzej Sapkowski tarafından kaleme alınmış bir roman serisidir.

Cadı Avcısı ilk sezonu oldukça beğenilmiş fakat dizi içerisindeki zaman akışı çok karışık olduğundan tepkiler almıştır. Zaman kurgusu bir geçmişte bir gelecekte olması insanların kafasını epey karıştırmıştır.

Oyuncu kadrosu epey kaliteli, Geralt karakterini canlandıran Henry Cavill‘in yanı sıra Freya Allan, Anya Chalotra gibi oyuncularda oldukça başarılıdır.

IMDb: 8.4
Sezon Sayısı: 2.sezon onayını aldı.
Ortalama Dakika: ortalama 55 dakika


10. Atiye – The Gift (2019)

Yayınlandığı ilk günden beri dünyayı kasıp kavurmuş çok ciddi popülarite kazanmış, ikinci orijinal Türk dizidir. Yalnızca Türkiye’de değil tüm dünyada milyonlarca izlenme almış ve herkes tarafından çok beğenilmiştir. Dark’a benzerliğiyle eleştirilmiş olan Atiye, gizem ve psikolojik gerilim severler için tavsiye edilmektedir.

Başrolünü Beren Saat (Atiye) ve Mehmet Günsur’un (Erhan) oynadığı dizide, Atiye’nin evrensel sırları ve Göbeklitepe’de Arkeolojist olan Erhan arasındaki mistik ilişkiyi ele almıştır. Erhan’ın Göbeklitepe’de bulduğu önemli bir simge ressam olan Atiye’nin çizdiği tabloya benzer. Bu tablo ve simge arasındaki ilişkiyi araştıran Atiye’nin başına neler gelecek?

IMDb: 7.6
Sezon Sayısı: 1 sezon yayınlandı
Ortalama Dakika: ortalama 55 dakika

1 Yorum

Bir Yorum Yap