Film & Dizi

İzlenilmesi Gereken En Sürükleyici Netflix Film Önerileri

I Am Mother Netflix

Sürükleyici Netflix dizileri, belgeselleri ve filmleri gibi bir çok konuda popülerleşmiş ve kullanıcılar tarafından en çok beğenilen bir platform haline dönüşmüştür. Bu konumuzda, insanların boş vakitlerini film, dizi ve belgesellerle doldurmayı başaran ve her geçen gün yeni yapımlarla kullanıcılarını meraklandıran sürükleyici Netflix filmlerini inceleyelim.

Netflix abonesi olduğunuz halde film ve dizi seçerken sorunlar yaşıyorsanız bu konuda sizlere yardımcı olmak istedik. İnsanların izlerken eğlendiği ve sürükleyici filmleri ele aldık. Sizlerde bu liste sayesinde Netflix’de ki filmleri doyasıya izleyebilirsiniz.

Listeye aldığımız filmlerin sırası karışık bir şekilde listelenmiştir. Liste içerisinde Netflix filmlerinin IMdB puanlarını, filmin kategorisini, fragmanlarını, filmlere ait görsellere ve yorumlara ulaşabilirsiniz. Ayrıca ele aldığımız sürükleyici Netflix filmleri konusu içerisinde bu filmi neden tercih etmeliyim tarzındaki sorulara da cevap bulabileceksiniz.

Sürükleyici Netflix dizileri için tıklayın!

Bird Box

Bird Box

2018 yılının en çok ses getiren filmlerinden birisi olan Bird Box, orijinal Netflix yapımıdır. En İyi Korkutucu Sahne Dalında MTV Film Ödülü alan Bird Box, var olan kıyamet senaryosunun döndüğü ve bu ütopyada hayatta kalmaya çalışan bir ailenin hikayesini ele alıyor. Kitaptan esinlenerek ele alınan bu orijinal ve sürükleyici konuyu bakalım beğenecek misiniz? Eğer gerilim ve hayatta kalma mücadelesi verilen filmlerden hoşlanıyorsanız Bird Box’ı izleyebilirsiniz.

Yapım Yılı: 2018
IMdB Puanı: 6.6
Süre: 2 saat 4 dakika
Tür: Hayatta Kalma Mücadelesi, Gerilim


Mercy

Mercy

İki üvey kardeş, hasta annelerini ziyarete gittiklerinde ortaya çıkan dehşet gerçeklerden sonra birbirlerine düşerler. Bu gerçek ölümlere ve dehşeti ardı artına getirir. IMdB puanın düşük olması gereğiyle ön yargı oluşturabilir. Boş vaktinizde izleyebilirsiniz. Senaryo ve konu bakımından fena sayılmaz. Dram ve gerilimin bol olduğu Mercy (Merhamet) filmini izledikten sonra yorumlarınızı belirtirseniz diğer ziyaretçilere yol göstermiş olabilirsiniz.

Yapım Yılı: 2016
IMdB Puanı: 4.1
Süre: 1 saat 27 dakika
Tür: Dram, Gerilim


1922

1922 Netflix

1922 filmi, Stephan King’in romanından esinlenerek beyaz perdeye aktarılmış bir filmdir. Suç, psikoloji, dram, korku ve gerilim gibi bir çok kategoriye aday gösterilebilecek tarzda bir filmdir. Olaylar bir çiftçinin karısını öldürdüğü geceyi anlatan bir itiraf mektubu ile başlar. Kadının ölümü hikayeyi başlatan asıl konudur.

Yapım Yılı: 2017
IMdB Puanı: 6.3
Süre: 1 saat 42 dakika
Tür: Kitaptan Esinlenmiş, Suç, Gerilim, Korku, Psikoloji


Black Mirror: Bandersnatch

İzlenilmesi Gereken En Sürükleyici Netflix Film Önerileri

Black Mirror: Bandersnatch, Black Mirror dizisinden esinlenerek filme dönüştürülen bir proje yapımıdır. Bu film ile beraber sinema sektöründe daha önce hiç görmediğimiz bir yapı ile karşı karşıyayız. Film, 1980’li yıllarda oyun geliştiricinin başından geçen olayları ele alıyor. Bu filmde şöyle bir farklılık var. Karakterin düşüncesine müdahale edebiliyoruz. Bu şekilde filmin akışı, işleyişi ve sonu değişebiliyor. 4 farklı sondan oluşan bu filmi izlemeniz size farklı bir deneyim katabilir.

Yapım Yılı: 2018
IMdB Puanı: 7.2
Süre: 1 saat 30 dakika
Tür: Ezber Bozan, Bilim Kurgu, Fantastik


I Am Mother

I Am Mother

I Am Mother, robot tarafından büyütülen bir genç kızın hayat hikayesini ele almaktadır. Dünya yok olmuş, insan nesli ise tükenmek üzeredir. Anne adı verilen bir robot tarafından büyütülen bir genç kız, yaşayan diğer insanlarla karşılaşınca robot ve insanlar arasındaki olaylar başlayacaktır. Farklı bir dünyayı ele alan bu yapım oldukça sürükleyici bir film.

Yapım Yılı: 2019
IMdB Puanı: 6.8
Süre: 1 saat 53 dakika
Tür: Bilim Kurgu, Gerilim, Fantastik


Triple Frontier

Triple Frontier

Başrol oyunculuğunu Ben Affleck’in yaptığı Netflix orijinal filmi olan Triple Frontier, bir diğer tabiriyle dijital beyaz perdenin en çok izlenen filmlerinden birisidir. Güney Amerikalı uyuşturucu baronların peşine düşen emekli özel kuvvetler ekibinin başına gelen olaylar filmin konusunu oluşturur.

Yapım Yılı: 2019
IMdB Puanı: 6.5
Süre: 2 saat 5 dakika
Tür: Aksiyon Gerilim Filmleri, Suç Konulu Aksiyon ve Maceralar


Bright

Bright

Orkların, elflerin ve perilerin bir arada olduğu bir dünya hayal edin. Bright, Amerika’da tüm ırkların bir arada olduğu zamandan bahsediyor. Will Smith olmasına rağmen bekleneni pek verememiştir, fakat eğlenmek ve zaman geçirmek için oldukça iyi bir film diyebiliriz. Netflix, orkları Türkiye’ye getirmiş ve esprili bir şekilde afişler hazırlamıştı. Bu ise Bright için hazırlanmış Türkçe Dublajlı fragmanı. İyi seyirler.

Yapım Yılı: 2017
IMdB Puanı: 6.3
Süre: 1 saat 57 dakika
Tür: Aksiyonlu Bilim Kurgu ve Fantastik


Roma

İzlenilmesi Gereken En Sürükleyici Netflix Film Önerileri

Bir çok dalda Oscar ödülüne ve Oscar adayı olan ünlü yönetmen Alfonso Cuarón tarafından ele alınan Roma filmi, 1970 yıllardaki Meksiko’nun Roma mahallesinde siyasi kargaşa ortamında bulunan bir hizmetçinin hayatını ele alıyor. Dram ve hüzün dolu bu yapıtı boş ve sakin kafayla izlemeniz daha doğru olacaktır.

Yapım Yılı: 2018
IMdB Puanı: 7.8
Süre: 2 saat 17 dakika
Tür: Drama

Okja

İzlenilmesi Gereken En Sürükleyici Netflix Film Önerileri

Okja, genetiği ile oynanmış oldukça tatlı bir hayvandır fakat aç gözlü şirketler ve bilimsel etik kuralların ortasına kalmıştır. Bu hayvanın en yakın arkadaşı olan küçük kızın verdiği savaşı ele almıştır. Hem eğlenceli hemde hikayesinin sürükleyici ile IMdB’den oldukça iyi bir puan almıştır.

Yapım Yılı: 2017
IMdB Puanı: 7.3
Süre: 2 saat 1 dakika
Tür: Aksiyon ve Macera Film


Filmler hakkında yorumlar yaparak ziyaretçilerin daha farklı düşünceler görmesini sağlayabilirsiniz. Ayrıca yeni filmler önererek çeşitliliği arttırabilirsiniz. İyi seyirler.

1 Yorum

Yorum Yap