Netflix, dizi, film ve belgesel gibi bir çok alanda hizmet veren ve sinema sektöründe bile büyük yankı uyandıran bir uygulamadır. Netflix, Türkiye pazarına girmesi ile birlikte Türk dizi ve sinema sektöründe de oldukça etkili olmuştur. Kaliteli içerikleri sayesinde adından söz ettirmeyi başarmıştır. Peki bu Netflix nedir, nasıl kuruldu ve neden Netflix abonesi olmalıyız ve avantajları nelerdir buna bir göz atalım.

Netflix Nedir ve Nasıl Kuruldu?

Netflix

Netflix, dünyanın en büyük film, dizi ve belgesel yayınlayan online bir platformudur. ABD’de 29 Ağustos 1997 yılında kurulmuştur. Bu yıllarda dijital medyanın aktif olmaması sebebiyle piyasaya film ve dizilerin CD/DVD‘lerini belirli ücret karşılığında müşterilerine kiralamışlardır. Teknolojinin gelişmesiyle birlikte 2007 yılında online film ve dizi yayınına geçmişlerdir. Yaklaşık 12 yıldır dijital ortamda dizi, film ve belgesel içeriği üreten çok büyük bir firma haline gelmişlerdir.

Netflix’in yayınladığı bu belgeseller; tarihte olmuş olaylar, bilim ve doğa, suç veya hayvan belgeselleridir. Netflix, bir kategorideki bu konuları detaylı ve tarafsız şekilde yayınlamaktadır. Netflix aboneliğiniz varsa belgeselleri takip ederek farklı konular hakkında bilgi sahibi olabilirsiniz.

Netflix Avantajları Nelerdir?

Netflix Avantajları Nelerdir?
Netflix Avantajları Nelerdir?
  • İnternette ki dizi sitelerinde dizi izlemek için reklamlarla, kırık video linkleriyle uğraşmaktan bıktıysanız ve sıkı bir dizi/film takipçisiyseniz Netflix tamamen sizin dilinizi konuşuyor. Ayrıca neredeyse tüm dizi ve filmleri bulunduran sistemi 1 ay ücretsiz kullanabilirsiniz.
  • Virüs gibi kişisel bilgisayarınıza zarar gelebilecek her türlü tehlikeden uzak tutan Netflix ile daha güvenli bir şekilde dizi veya filmlerinizi izleyebilirsiniz.
  • Yarım kaldığınız tüm içerikleri tekrar açtığınızda kaldığınız yerden devam eder. İzlediğiniz sezon/bölümününden sonraki bölümü açarak nerede kaldığınızı hatırlamanızda yardımcı olur.
  • Netflix, son zamanlarda sinema sektörünü daha yakından takip ediyor. Hatta sinemalarda olan filmleri daha beyaz perdeden çıkmamışken Netflix üzerinden izleme fırsatı bile sunuyor. Sinema sektöründen tepki görse de kullanıcılarını bir hayli memnun ediyor.
  • Türkiye’de iptal edilen bazı dizileri de bünyesine katıyor. Örneğin Behzah Ç. artık Netflix üzerinden yayınlanmaya devam edecek.
  • The Protector (Hakan: Muhafız), Atiye gibi dizilerle Türkiye pazarına giriş yapan Netflix artık dizilerimizi tüm dünyaya yayarak popülaritesini arttırmayı amaçlıyor.
  • Çoğu dilde dublaj ve alt yazı seçenekleri sunuyor. Bu şekilde kullanıcılarına daha keyifli izleme kolaylığı sağlıyor.
  • Cep telefonunuza indirdiğiniz Netflix uygulaması sayesinde Wi-Fi aracılıyla istediğiniz dizi/filmi indirip çevrimdışı olarak izleme avantajı sağlıyor.
  • Televizyonlarınız da bulunan Netflix uygulaması sayesinde yalnızca telefon hedef alınmamıştır. Tablet, bilgisayar ve TV’lerde de dizi veya filmlerinizi izleyebilirsiniz.
  • Gelişmiş yapay zeka ve algoritmaları sayesinde sizin izlediğiniz dizilerin türlerine göre size yeni dizi ve film önerileri sunuyor.

Netflix dizi önerileri almak için bağlantıyı takip edebilirsiniz, ayrıca sizler için hazırladığımız Netflix film önerileri içinse yine bağlantıya tıklayarak önerilere göz atabilirsiniz.

2020’de Netflix Abonelik Ücretleri Ne Kadar?

2020 yılında netflix abonelik ücreti
Netflix Abonelik Ücreti

Bütçe ve kullanıcı dostu olan Netflix, bütçenize göre üç adet paket sunuyor. Bu paketleri belirli sayıda kişi ile kullanabiliyorsunuz ve ücretlerini bölüşüp daha ucuza da getirebiliyorsunuz. 17,99 TL’den başlayan bu paketler sayesinde bazı özelliklerden mahrum kalsanız da fiyat / performans bakımından oldukça yararlı gibi görünüyor. Globale bakıldığında abonelik ücreti en uygun olan ülkenin Türkiye olduğunu hatırlatmakta fayda var.

Ucuza Netflix Hesabı Satın Alma

Güvenilir bir netflix hesap satışı yapan site arayışında mısınız? Hem güvenli bir ortam hem de her türlü ödeme seçeneği sunan Sadeceon sitesi netflix premium hesap satışı konusunda arayışı olan kişilere yardımcı oluyor! 10 liradan başlayan cebinize uygun fiyatlar ile netflix hesabına orijinal fiyatının çok daha altında bir fiyatla sahip olmak için Sadeceon sitesini ziyaret etmenizi tavsiye ediyoruz. Ucuz netflix hesap için Sadeceon.com referans sonrası satış yapmasına onay verdiği kullanıcılara güvenli bir şekilde ulaşarak bu hizmetlerden faydalanmanızı sağlıyor.

Bir Yorum Yap