Film & Dizi

Netflix Nedir? Netflix Avantajları Nelerdir

Netflix Nedir

Herkesin adını sıkça duyduğu, dizi/filmleriyle sinema sektöründe bile büyük yankı uyandıran bir platformdan bahsediyoruz. Netflix son zamanlarda Türkiye pazarına girmesi ile birlikte dizi ve film sektöründe çok ciddi bir kitle toplamıştır. Kaliteli içerikleri sayesinde adından söz ettirmeyi başarmıştır. Peki bu Netflix nedir nereden geliyor bir göz atalım.

Netflix Nedir?

Netflix

Netflix, dünyanın en büyük online film ve dizi yayınlayan platformudur. ABD’de 29 Ağustos 1997 yılında kuruldu tabii ki bu yıllarda online film ve televizyon dizileri yayınlamıyordu. Piyasaya film ve dizilerin DVD kiralama işini yapıyorlardı ve kira ücreti alıyorlardı. Teknolojinin gelişmesiyle birlikte 2007 yılında artık online film ve dizi yayınına geçtiler ve yaklaşık 12 yıldır internet ortamında dizi ve film içeriği üreten çok büyük bir firma haline geldiler.

Netflix Abonelikleri

Netflix Abonelik

Netflix’e abone olmak istiyorsanız sizi çok güzel fırsatlar bekliyor. Bütçe ve kullanıcı dostu olan Netflix, bütçenize göre üç adet paket sunuyor. Bu paketleri belirli sayıda kişi ile kullanabiliyorsunuz ve ücretlerini bölüşüp daha ucuza da getirebiliyorsunuz. 15,99 TL’den başlayan bu paketler sayesinde bazı özelliklerden mahrum kalsanız da performans olarak ciddi şekilde işinizi görecektir. Şimdi, netflix avantajları nelerdir bunlara göz atalım.

Sıkılmadan izlenecek film önerilerimizi görmek için bağlantıya tıklayabilirsiniz.

Netflix dizi önerilerini görmek ve Netflix dizisi izlemek istiyorsanız bağlantıya tıklayın!

Netflix Avantajları Nelerdir

Netflix Görseller
 • İnternette ki dizi sitelerinde dizi izlemek için reklamlarla, kırık video linkleriyle uğraşmaktan bıktıysanız ve sıkı bir dizi/film takipçisiyseniz Netflix tamamen sizin dilinizi konuşuyor. Neredeyse tüm dizi ve filmleri bulunduran sistemi 1 ay ücretsiz kullanabilirsiniz.
 • Virüs gibi kişisel bilgisayarınıza zarar gelebilecek her türlü tehlikeden uzak tutan Netflix ile daha güvenli bir şekilde dizilerinizi izleyebilirsiniz.
 • İzlediğiniz ve yarım kaldığınız tüm içerikleri tekrar açtığınızda kaldığınız yerden devam etmeniz veya örneğin, 3.sezon 1.bölüm izlediğiniz bir dizinin sisteme girdiğinizde sizi direkt 3.sezon 2.bölümden başlatan bir online platfromdur. Yani dizileri veya filmleri kaldığınız yerden devam edebileceksiniz.
 • Uygun abonelik fiyatları sizi bu platformu kullanmaya iten bir sebep olabilir. 15.99 TL’den başlayan fiyatlar ayrıca 1 aylık ücretsiz üyelik caydırıcı bir sebep olabilir.
 • Son zamanlarda sinema sektörünü daha yakından takip ediyor hatta sinemalarda olan filmleri bile kullanıcılarına sunuyor. Sinema sektöründen tepki görse de kullanıcılarını bir hayli memnun ediyor.
 • Türkiye’de iptal edilen bazı dizileri de bünyesine katıyor. Örneğin Behzah Ç. artık Netflix üzerinden yayınlanmaya devam edecek.
 • The Protector (Hakan: Muhafız) dizisi ile Türk dizi projesine başlangıç yapan Netflix artık dizilerimizi tüm dünyaya yayarak popülaritesini arttırmayı amaçlıyor.
 • Çoğu dilde dublaj ve altyazı seçenekleri sunuyor. Bu şekilde kullanıcılarına daha keyifli izleme kolaylığı sağlıyor.
 • Cep telefonunuza indirdiğiniz Netflix uygulaması sayesinde wifi aracılıyla istediğiniz dizi/filmi indirip çevrimdışı da izleyebilirsiniz. Bilgisayarda Netflix dizi indirme işleminde de kullanabilirsiniz. Bilgisayarınıza Netflix uygulaması indirerek dizi/film izleyebilirsiniz.
 • Televizyonlarınız da bulunan Netflix uygulaması sayesinde yalnızca telefon hedef alınmamıştır. Tablet, bilgisayar ve TV’lerde de dizi veya filmlerinizi izleyebilirsiniz.
 • Gelişmiş yapay zeka ve algoritmaları sayesinde sizin izlediğiniz dizilerin türlerine göre size yeni dizi ve film önerileri sunuyor. Seçenekler bitmiyor, Netflix nedir sorusuna bu maddeler cevap olacaktır.

Netflix avantajları nelerdir, saymakla bitmez. Netflix avantajlı mı? diye sorarsanız eğer cevabı elbette olacaktır. Fakat başlı başına bilmeniz gereken avantajları bunlardır. İleride Netflix izlenmesi gereken dizi ve film derlemesi yapacağız bizi takipte kalın.

1 Yorum

Yorum Yap