Gerilim, korku ve hayatta kalma konusu olan Ölümcül Labirent – Escape Room filmini izlediniz mi? Eğer izlemediyseniz konunun devamını okuyabilirsiniz. Filmin IMdb puanı 6,4. IMdB üzerinden yapılan puanlamada iyi bir ortalama yakalamış diyebiliriz. Film oldukça heyecanlı. İzlerken filmin nasıl bittiğini anlayamıyorsunuz. Bu yazımızın içeriğinde genel olarak Ölümcül Labirent filmi hakkında bilgiler, incelemeler ve filmi izleyen kişilerin film hakkında görüşlerine yer vereceğiz.

Ölümcül Labirent (Escape Room) Filminin İncelemesi

Ölümcül Labirent İnceleme

Ölümcül Labirent (Espace Room), 2019 yılında Adam Robitel’in yönetmenliğini yapmış bir korku, gerilim ve hayatta kalma mücadelesinin verildiği tarzında film türüdür. Kısaca filmin konusu, zekice düşünülmüş labirent odalar içerisine bir şekilde hapsedilmiş insanların, oyunu tasarlayan kişinin talimatlarına uyarak, odadan birinci olarak çıkması gerekmektedir. 1. olarak çıkan oyuncu hem 10.000 dolar hemde özgürlüğünü kazanacaktır.

Bu kişiler daha önce birbirini hiç tanımayan özenle seçilmiş insanlardan oluşuyor. Odaya giriş bileti seçilmiş kişilerin en yakın arkadaşları tarafından ulaştırılıyor. Odadan kaçabilecek olan kişiye 10.000 dolar ödül verilmesi bu kişilerin yarışmaya katılmasını cazibeli bir hale çeviriyor.

Odalardan kaçmaya çalışan bu insanların hayatta kalma mücadelesi verirken gösterdikleri çaba taktire şayan. Bu odalardan kaçmak için güçlü olmak, asker olmak vb. gibi fiziksel özellikler yetmiyor. Akıllı olmak, sakin kalmak çok önemli. Odalardan kaçış biletleri, odaların içerilerine saklanmış ipuçlarını en kısa sürede bulmak ve diğer bir seviyeye geçmek. Odada kalmanın belli bir süresi var. Örneğin bir bölüm içerisinde sıcaklıkla alakalı düzenek kurulmuş ve o süre içerisinde çıkman gerekiyor yoksa oyuncular ateşte cızbız olabilirler.

Film içerisinde insanların birbirlerini katletmesini, bir kaosu ve güvensizliği çok net görebiliyoruz. İnsanlar kendi hayatlarını kurtarmak için bencil ve güvensiz olabiliyorlar. Birbirlerinin hayatlarına kıyabiliyorlar. Yönetmen, bu kaos ortamını biz izleyicilere oldukça iyi aktarmış ki sürükleyici dediğimiz bu kategoriye oldukça uygun bir seçenek.

Filmi izlemeden önce bilmeniz gereken pek konu yok. Film, Açlık Oyunları, The Maze Runner gibi hayatta kalma mücadelesini ele alıyor. Ölümcül Labirent’i incelediğimiz de sizlere verebileceğimiz noktalar bunlar. Yeni bir soluk bizi bekliyor diyebiliriz. Filmin sonunda ikinci filminin geleceği hakkında ipuçları veriyor. İlk filminden aldığımız bu heyecan ve aksiyonu umarım ikinci filminde de alabiliriz.

Ölümcül Labirent – Espace Room Fragman

Film hakkında çok detay vermek istemiyorum. Filmin genel konusu hakkında bilginiz olması yeterli, izlediğinizde zaten detayları öğreneceksiniz. Bizler filmi beğendik, sizinde beğeneceğinizi düşünüyoruz. Ölümcül Labirent izleme seçeneğini sizlere sunamıyoruz fakat filmi çoğu platformda bulabileceğinizi söyleyebiliriz. Umarım keyif alırsınız. İyi seyirler dileriz.

Daha farklı film önerileri veya dizi önerileri almak istiyorsanız blogumuzun gerekli kategorilerini incelemeniz veya linke tıklayarak doğrudan o sayfalara erişim sağlayabilirsiniz.

İyi seyirler…

Bir Yorum Yap