Film & Dizi - Mart 11, 2019

Sıkılmadan İzlenecek 5 Farklı Film Önerileri

Daha önce izlemediğiniz az bilinen sıkılmadan izlenecek film önerilerini ele aldık. Film sektörünün bu denli büyümesi ve filmlerin çok fazla olmasından dolayı güzel filmleri seçemez olduk. Film yapımcılarının çok emek gösterdiği, gerçekten anlamlı ve izlerken hiç sıkılmadan izlenecek filmler var. Bu filmler ya diğer filmler gibi çok tutulmamış yada o ritmi yakalayamamış olabilir.

1oneri.com ailesi olarak izlediğimiz ve bizde iz bırakan film önerilerini ele aldık. Filmlerin fragmanlarını ve film hakkında özet bilgileri bu konu altında sıralayacağız.

Not: İzlenecek en iyi filmler olarak derleme yapmadık çünkü beğenip, beğenmemek herkese göre farklılık gösterebileceğinden dolayı biz sürükleyici, bizi etkileyen filmlerin paylaşımı yapacağız. Can sıkıntısında izlenebilecek filmler derlemesi demek mantıklı olabilir. Yanlış anlaşılmasın, paylaştığımız filmler kötü filmler değil.

Sıkılmadan İzlenecek Film Önerileri

1. John Wick (2014) (IMdb: 7.3)

John Wick Film Önerileri

Sıkılmadan izlenecek filmlerden birisi olan John Wick denince akla direk aksiyon ve macera filmleri gelir dediğinizi duyuyor gibiyim. John Wick çok kaliteli bir aksiyon filmidir. İzlerken filmin nasıl başlayıp bittiğini hatırlamayacaksınız. Konusunu özetlemek gerekirse: John Wick, eski bir seri katil. Karısından kalan son hatıra yok edilir. Kahramanımız tekrar sahneye çıkar. 2. filmi de var eğer beğenirseniz John Wick 2’yi de izlemenizi tavsiye ederim.

2. John Carter: İki Dünya Arasında (2012) (IMdb: 6.6)

2. John Carter: İki Dünya Arasında (2012) (IMdb: 6.6)

John Carter: İki Dünya Arasında, Mars ve Dünya’da geçen hem bilim-kurgunun olduğu hemde bol aksiyonun olduğu, izlerken bırakmak istemeyeceğiniz filmlerden bir tanesi. Kendini birden bire Marsın ortasında bulan kahramanımız aynı dünyada olduğu gibi Marsta yaşatan toplulukların savaşı arasında kalmıştır. Konu dalgalanması yaşamış fakat izlerken keyif alabiliyorsunuz. Can sıkıntısına iyi gelen filmlerden diyebilirim.

3. Mowgli: Legend of the Jungle Mogli: Orman Çocuğu (2018) (IMdb: 6.5)

Mowgli: Legend of the Jungle Mogli: Orman Çocuğu (2018) (IMdb: 6.5)

Mogli: Orman Çocuğu, bir Netflix yapımı sinema filmidir. Netflix’in sinema dünyasına ayak bastığından bahsetmiştik. Gerçekten olağanüstü işler başarıyorlar. Mogli ormanda kurtlar tarafından yetişen bir orman çocuğudur. Hem güçlü hayvanlarla hemde doğayı katletmeye çalışan kendi kökeni insanlarla mücadelesini ele alan bir filmdir. Film türü biraz Pi’nin Yaşamını andırsa da gerçekten izleyebileceğiniz bir film.

4. Zootopia (2016) (IMdb: 8.0)

Zootopia

Zootopia, medenileşmiş teknolojiyi kullanabilen hayvanların bir şehri kullandığı ütopyayı canlandırıyor. İzlerken hem eğlendirip hem güldürüyor. Animasyon olmasından dolayı çoğu yetişkin ben animasyon izlemem diyerek büyük bir ön yargı kurbanı olabilir, bizce çoğu filmden daha güzel ve sürekleyici bir film.

5. Colonia (2015) (IMdb: 7.1)

Colonia

Hep aksiyon, bilim-kurgu tarzı filmler önerdik şimdi de dram/gerilim türünde film önerelim. Colonia, Şili’de gerçekleşen hükümet darbesi dönemini ele almış bir filmdir. Darbe zamanında ülkede bulunan çiftimiz kendilerini sokak çatışmalarında ve saldırılarda bulurlar. Burada başlayan olaylarlar Colania kampına kadar gider. Güzel bir konuyu ele almışlar. Sürükleyici filmler arasında yer alan Colania’yı izlerken üzülebilir ve gerilebilirsiniz.

Bizi Takip Edin!

Yeni paylaşımlardan haberdar olmak için mail adresinizi yazın

tarafından yazıldı

Yazarın diğer yazılarını görmek için yazar ismine tıklayın

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?