Yabancı diziler, kaliteli yapımcı ve oyunculukları ile son zamanlarda ülkemizde oldukça popüler olmuştur. Klasik Türk dizilerinden sıkılanlar insanlar, kaliteli aksiyon, bilim-kurgu, macera gibi türlerde yapımlar aramaktadırlar. Bu konumuzda yabancı dizi tavsiyeleri haricinde, boş vakitler izlenecek, izlerken yabancı dili geliştirebilecek yapımları ele aldık. Bakalım listemizi beğenecek miyiz?

Bu yapımlara harcanan bütçe çok fazla olması kaliteyi arttırmaktadır. Yönetmenler bu bütçelerin kullanımı oldukça dikkatli planlamakta bu sebepten dolayı ekranlara çok kaliteli yapımlar sunmaktadır. Amerikan yapımlarının ortalama bölüm başına harcanan maliyet 5 milyon dolardır. Bu rakam, yapılan işe verilen değerin ne kadar fazla olduğunu ortaya koymaktadır.

En İyi Yabancı Dizi Önerileri

Yabancı dizi önerilerinde sizlere herkes tarafından izlenmiş belli bir saygınlık kazanmış yapılar yerine, daha güzel, heyecanlı, sürükleyici ve herkes tarafından bilinmeyenlerden bahsedeceğiz. Herkesin bildiklerini paylaşmak, var olanı tekrarlamak olur, farklı ve güzel olanı ele almak ise farklılık yaratır bu yüzden içerik olarak farklı türden sıkılmadan izlenecek yabancı dizileri seçtik.

1. Gotham (2014) (IMdb: 7.9)

Gotham

Gotham, polisiye ve suç türündedir. DC Comics’in karakterlerini ele alarak yapımcılığına üstlenilmiştir. Gotham adında ütopik bir şehir yaratılmıştır. Şehir, her türlü pisliğin olduğu, polislerin bile mafyalardan emir aldığı bir şehirdir. Gotham, yaşanan aksi duruma baş kaldıran bir polis memuru James Gordon üzeriden ilerlemektedir. Ayrıca Batman’ın çocukluk halinin olduğu ve nasıl bir çocukluk geçirdiğini de ele alması bilmeniz gereken bir detaydır.

2. The Rain (2018) (IMdb: 6.3)

The Rain

The Rain’in yapımcılığını Netflix yapmaktadır. Netflix, The Rain’de hayatta kalma mücadelesi veren bir grubu ele almıştır. Bilim adamlarının gelişmiş teknoloji sayesinde elde ettikleri bir virüs ile İskandinav ülkelerinin nüfusunun yok olmasını konu almaktadır. İskandinav ülkelerinde geçen ve bilim kurgu türünde olan The Rain, en güzel yabancı dizi önerilerinden birisidir. The Rain gibi diğer netflix dizi önerileri konusuna göz atmak atabilirsin.

3. Tepedeki Ev (2018) (IMdb: 8.7)

Tepedeki Ev

Tepedeki Ev, geçmiş ve gelecekteki bir ailenin korkutucu hikayelerini barındırmaktadır. Evde yaşayan kişilerin hem gelecekteki halleri, hemde geçmişte yaşadıkları durumları ele alır. Korku türünde bir yapım arıyorsanız izleyebileceğiniz türdendir. Tepedeki Ev’in yapımcılığını Netflix üstlenmiştir, Netflix platformunuz üzerinden izleyebilirsiniz. Şuan ilk sezonu yayınlanmış, ikinci sezonu yolda!

4. Forever (2014) (IMdb: 8.3)

Forever Dizisi

Henry Morgan, ölümsüz bir adlı tıp doktorudur. Yaklaşık 200 yıldır hayatta olan baş rolümüz ölümsüzlüğünün sırrı aramaya yola koyulmaktadır. Hem bu sorunla baş eder hemde şehirdeki suçları ve bu suçların neden işlenmiş olmasını araştıran Henry Morgan bakalım ölümsüzlük sırrını bulabilecek mi? Forever 1 sezon olarak yayınlanmış ve 22 bölümü vardır, her bölümde farklı bir konuyu işlenmiştir. 1öneri editörleri olarak, izlemesi çok zevkli sürükleyici yabancı dizilerden birisidir. İlk sezonunda iptal edilse de çoğu kişi tarafından çok beğenilmiş ve 2.sezonunun gelmemesinden dolayı şikayet edilmiştir, hatta sevenleri tarafından imza kampanyası bile toplanmıştır.

5. The Last Man on Earth (2015) (IMDb: 7.4)

The last man on the earth dizisi

Dünyaya yayılan bir virüs tüm insanları öldürmüştür. Fakat bir kişi yalnız kendisinin hayatta kaldığını düşünür ve herkesin yapmak istediği şeyleri yapmaktadır. Köşklerde oturur son model arabalara biner, istediği kıyafetleri giyer, istediğini yer içer fakat artık bu durumdan sıkılmıştır. Bakalım kendine yeni bir arkadaş bulabilecek mi? Komedi türünde bulunan The Last Man on Earth oldukça eğlenceli, izlemenizi tavsiye ederiz.

6. Chernobyl (2019) (ImDB: 9.6)

Chernobly

Chernobly, HBO tarafından yapılmıştır. Game of Thrones’da HBO tarafından yapılmış ve izleyicilerine sunulmuştur. Konu olarak, 1986 yılında Sovyetler Birliği döneminde yaşanan Çernobil faciasını ele almaktadır. Ukrayna’nın Çernobil kentinde yapılan deneyden iki dakika sonra patlama yaşanmış ve 31 kişi hayatını kaybetmiştir. Binlerce insan radyasyon yüzünden kanser olmuştur ve bu radyasyon dalgaları ülkemize kadar gelmiştir. Mini-dizi olarak tasarlanan toplamda 5 bölümü yayınlanacak ve henüz iki bölümü yayınlanan Chernobyl bir çok insan tarafından çok beğenildi ve çok yüksek puan alarak IMdb sıralamasında ilk sıraya yükseldi.

O an yaşananlar hakkında çok çarpıcı detaylar ele alınmış ve izleyicileri sunulmuştur. İzlerken gerilim yaşayabileceğiniz ve neleri bilmiyormuşuz diyeceğiniz türdendir. Tarihi ve belgesel türünde olan bu dizi Chernobil ile ilgili bilgi sahibi olmanıza yardımcı olacaktır.

7. Breaking Bad (2008) (IMdb: 9.5)

Breaking Bad

Breaking Bad, izleyenleri tarafından oldukça sevilen bir dizidir. İzleyenlerin yorumlarına göre, ilk sezonun bir kaç bölümü sıkıcı fakat diğer bölümler oldukça güzel olduğu yönündedir. Drama ve gerilim türünde izlenebilecek bir dizi tavsiyesidir. 2008 yılında ilk bölümü yayınlanan Breaking Bad, 2013 yılında ise final bölümünü yayınlayarak yayın hayatına son vermiştir. Final bölümü çoğu kişiyi etkisi altında bırakmıştır ve yan mini-dizi çekilmesi için imza bile toplanmıştır. Breaking Bad, 6 Emmy, 8 Satellite, 2 Altın Küre ve 2 Peabody gibi bir çok kaliteli ödüle aday gösterilmiş ve bu ödüllerin sahibi olmuştur.

Elimizden geldiğince güzel ve herkes tarafından bilinmeyenleri ele aldık. Eğer sizde daha önce bu yapımları izlediyseniz yorum yapabilir, bildiğiniz eğlenceli güzel yapımları da yorum kısmında paylaşabilirsiniz.

2 Yorum

Bir Yorum Yap