Yeni hafta başlangıcında her güne yayabileceğiniz sürekleyici film önerilerinde bugün 5 farklı tür filmi ele aldık. Aksiyon, Gerilim, Korku, Fanstastik ve Animasyon türlerini ele aldığımız filmleri sizinde beğeneceğinizi düşünüyoruz.

Sürükleyici Film Önerileri

1. Wall-E (2008) (IMdb: 8.5)

Animasyon türünde ele alınan bu filmde Wall-E isimli robotun, insanlığın dünyayı terk etmesi sonucunda dünyada unutulması ile macera başlar. Yıllar sonra Dünyanın durumunu öğrenmek isteyen insanlar, EVE adlı robotu dünyaya gönderir fakat beklenmedik şekilde Wall-E, EVE’ya aşık olur. Bu durum sizce insanlığın kaderini nasıl etkileyecek?

2. Da Vinci Şifresi (2006) (IMdb: 6.6)

Dünyanın en çok okunan kitaplarından birisi olan Da Vinci Şifresi daha sonra sinemaya aktarılmıştır. Film, Simgebilimci Profesör Lobert Langdon’a gelen bir cinayet haberi ile başlar fakat bu cinayeti işleyenin güçlü delillerle Robert Langdon olduğu düşünülür. Bu durum olayın seyrini değiştirir. Bu cinayetin arkasında bir tarikat vardır bakalım Robert Langdon bu suçlamadan nasıl kurtulacaktır.

Aksiyon film önerilerinde olan Da Vinci Şifresi, kaliteli oyunculuğu ve senaryosu ile oldukça başarılı bir yapıt olmuştur. En az kitabı kadar heyecanlı olan bu filmi izlemenizi tavsiye ederiz.

3. Malefiz (2014) (IMdb: 7.0)

Malefiz

Başrolünü Angelina Jolie’nin oynadığı fantastik türündeki filmi ele alacağız. Aslında iyi bir karakter olarak başlayan Malefiz’e kanatlarının çalınması sonucunda kötü bir periye dönüşmesini ve insanların kralının kızı olan Auroro’yı sonsuz uykuyla lanetlemesi ile başlar.

Çocuk masalı klasiklerinden Uyuyan Güzelin kötü karakteri üzerine yoğunlaşan bu film gayet olumlu tepkiler almıştır. Sürükleyici filmler listesinde yer alan Malefizi izlemenizi şiddetle öneririm.

4. Cehenneme Bir Adım (2005) (IMdb: 7.9)

Cehenneme Bir Adım

Bir grup kadın dağcının kimsenin daha önce keşfetmediği bir mağaraya girmesiyle tüm olaylar başlar. Mağarayı keşif sırasında insana benzeyen farklı türdeki yaratıkların saldırısına uğrarlar. Bu mağarada hayatta kalma ve buradan kurtulma mücadelesini ele alan korku ve gerilim türündeki bu film, en iyi yönetmen dalında ödüle layık görülmüştür.

5. Kurt Kapanı 2 (2014) (6.1)

Kurt Kapanı 2

Gerilim filmlerinin en iyi örneklerinden olan Kurt Kapanı Avustralya’nın terk edilmiş bölgelerinden birinde geçen yaşanmış bir konuyu ele almıştır. Üç gencin meteor kraterini incelemek için gittikleri bir parkta arabalarının bozulması ile olaylar başlar. Yerli halktan birinin onlara yardım edeceğini düşünen bu gençler aslında bir vahşete karşılaşacaklarının farkında değildirler. İzlenecek filmler listenize ekleyebilirsiniz.


Bu hafta sizler için, sıkılmadan izlenecek filmler listesinde 5 farklı türde filmi sizler için derledik. Sizinde beğendiğiniz, önermek istediğiniz yada bu filmler hakkında yapmak istediğiniz yorumları bizimle paylaşabilirsiniz.

Author

1 Yorum

  1. Kurt Kapanı 2 izledim gerçekten harika bir film gerilim dolu. Tavsiye ederim.

Bir Yorum Yap