Kişisel Bakım

Daha Parlak ve Daha Sağlıklı Saçlar İçin Bakım Önerileri

Sağlıklı Saçlar İçin

Saçlarımız her zaman bizler için en önemli aksesuar olmuştur.  Bu önemli aksesuarı korumak, bakımlı ve canlı görünmesini sağlamak dönem dönem içinden çıkılmaz bir hal alır. Peki saçlarımızın sağlıklı görünmesi için neler yapabiliriz ?  5 adımda saç bakım önerilerini sizler için hazırladık…

Sağlıklı Saç Bakım Önerileri

Sağlıklı Beslenme

Düzenli Beslenme

Her  ne kadar saçlarımızı dışarıdan nemlendirip beslemeye çalışsak ta aslında saçlarımız tüm organlarımızın da yaptığı gibi vücudumuzdan beslenir. Sağlıklı saçlar için temel gereksinim sağlıklı ve düzenli beslenmedir. Sebzeler ve hem etten hem de bakliyatlardan elde edeceğiniz protein saçlarınızın içten dışa sağlıklı olmasının altın kuralıdır.

Saçlarınızın Nemini Koruyun

Sağlıklı Saçlar

Saçların her gün yıkanması nemlerini kaybetmesine ve kuru görünmelerine yol açar. Kuru saçlar ise kırılmalara ve yıpranmalara dayanıksızdır. Saçlarınızın sağlıklı olabilmesi için saç köklerinin vücudun doğal salgıladığı yağlanmaya ihtiyacı var. Sağlıklı saçlar için duşta nemlendirici özelliğine sahip saç kremlerinin yanı sıra gün içinde de uygulayabileceğiniz bakım kremlerini tercih edin. Saçlarınızı nemlendirmek için doğal ürün olan zeytinyağı, hindistan cevizi yağı yada avokado yağı kullanabilirsiniz.Duştan sonra yumuşaklık ve canlılık hissi için;  Elseve Mucizevi Yağı kullanabilirsiniz ( Fiyat 13 TL)

Sirke ile bakım

Elma Sirkesi

Sirke saçlarınızın canlanmasına ve oluşabilecek kepekleri engellemeye yardımcı olan doğal bir bakımdır. 500ML  suya 1 yemek kaşığı karıştırılıp duş esnasında saçlara uygulayın. Bu işlem sayesinde kimyasal artıklardan arınan saçlarınızın parlak görünmesine yardımcı oluyor .

Fön ve şekillendirici kullanımı

Saçlarımıza şekil verirken kullandığımız her türlü ısı  saçlarımızla tesama geçtiğinde  kırılma yanma ve kopmalara neden olabilir. Bu cihazları daha az kullanmaya özen gösterin. Kullanmadan çnce saç bakım sağları ve ısı koruyucular ullanmaya özen gösterin. 

Saçlarınızı ısıya karşı korumak için;  L’oreal Professionnel Isıya Karşı Koruyucu Durulanmayan Krem kullanabilirsiniz. ( Fiyat 68 TL)

Loreal Paris

Saç bakım ürünlerini kullanırken dikkat edin!

Saç bakım ürünleri saçlarınızı besler ,canlı gösterir ve kırılmalara karşı korur ancak  gereğinden fazla uygulamaya maruz kalan saçlar canlılığını yitirir ve kuruduğunda fazla yağlanmadan serum dengesi bozularak yapışmaya yol açar. Sam bakım ürünlerini her zaman değil saçlarınızın ihtiyacı olduğunda kullanmaya özen gösterin.

1 Yorum

Yorum Yap