Kişisel Bakım - Şubat 26, 2019

Daha Parlak ve Daha Sağlıklı Saçlar İçin Bakım Önerileri

Saçlarımız her zaman bizler için en önemli aksesuar olmuştur. Bu önemli aksesuarı korumak, bakımlı ve canlı görünmesini sağlamak dönem dönem içinden çıkılmaz bir hal almaktadır. Bu yazımızda daha sağlıklı saçlar için ne yapmamız gerektiği hakkında bir kaç öneri paylaşacağız.

Sağlıklı Saçlar İçin Bakım Önerileri

1. Sağlıklı Beslenmeyi Aksatmayın

Düzenli Beslenme

Her ne kadar saçlarımızı dışarıdan nemlendirip beslemeye çalışsak ta aslında saçlarımız tüm organlarımızın da yaptığı gibi vücudumuzdan beslenir. Saç sağlığı için temel gereksinim sağlıklı ve düzenli beslenmedir. Sebzeler, et ürünleri ve bakliyatlardan aldığımız protein, saçlarınızın içten dışa sağlıklı olmasının altın kuralıdır.

Somon, havuç, yumurta, badem ve yoğurt gibi besinler, omega-3, protein, B-12 gibi vitaminler bakımından zengindir. Bu besinleri sık ve düzenli tüketmek saç sağlığı için oldukça önemlidir.

2. Saçlarınızın Nemini Koruyun

Sağlıklı Saçlar

Saçların her gün yıkanması nemini kaybetmesine ve kuru görünmelerine yol açar. Kuru saçlar ise kırılmalara ve yıpranmalara dayanıksızdır. Saçlarınızın sağlıklı olabilmesi için saç köklerinin vücudun doğal salgıladığı yağlanmaya ihtiyacı var. Sağlıklı saçlar için duşta nemlendirici özelliğine sahip saç kremlerinin yanı sıra gün içinde de uygulayabileceğiniz bakım kremlerini tercih edin.

Saçlarınızı nemlendirmek için doğal ürün olan zeytinyağı, hindistan cevizi yağı yada avokado yağı kullanabilirsiniz. Duştan sonra yumuşaklık ve canlılık hissi için; Elseve Mucizevi Yağı kullanabilirsiniz ( Fiyat 22 TL)

3. Sirke İle Bakım Yapmayı Deneyin

Sirke ile Saç Bakımı

Sirke ile saç bakımı, saçlarınızın canlanmasına ve oluşabilecek kepekleri engellemeye yardımcı olan doğal bir çözümdür. 500 ml. suya 1 yemek kaşığı karıştırılıp duş esnasında saçlarınıza uygulayın. Bu işlem sayesinde kimyasal artıklardan arınan saçlarınızın parlak görünmesine yardımcı olur.

4. Fön ve Şekillendirici Kullanımı

Saç Bakımı ve Fön

Saçlarımıza şekil verirken kullandığımız her türlü ısı  saçlarımızla temasa geçtiğinde kırılma, yanma ve kopmalara neden olabilir. Bu cihazları daha az kullanmaya özen gösterirseniz oluşabilecek zararlı etkiler en aza inmiş olur. Saç şekillendirici ürünleri kullanmadan önce saç bakım yağları ve ısı koruyucular kullanmaya özen gösterin. 

Saçlarınızı ısıya karşı korumak için;  L’oreal Professionnel Isıya Karşı Koruyucu Durulanmayan Krem kullanabilirsiniz. ( Fiyat 68 TL)

Loreal Paris

5. Saç Bakım Ürünlerini Kullanırken Dikkat Edin!

Saç Bakımı Ürünleri

Saç bakım ürünleri saçlarınızı besler ,canlı gösterir ve kırılmalara karşı korur. Ancak  gereğinden fazla uygulamaya maruz kalan saçlar canlılığını yitirir ve kuruduğunda fazla yağlanmadan serum dengesi bozularak yapışmaya yol açar. Saç bakım ürünlerini her zaman değil saçlarınızın ihtiyacı olduğunda kullanmaya özen gösterin.

İlginizi Çekebilir

Düşük Bütçeler ile Evde Bakım Yapma Önerileri

Doğru Cilt Bakımı Nasıl Olmalıdır?

Bizi Takip Edin!

Yeni paylaşımlardan haberdar olmak için mail adresinizi yazın

tarafından yazıldı

Yazarın diğer yazılarını görmek için yazar ismine tıklayın

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?

%d blogcu bunu beğendi: