Kişisel Bakım

Doğanın Mucizesi: Hindistan Cevizi Yağı Faydaları

Hindistan Cevizi

Alternatif tıbbın en mucizevi ürünlerinden hindistan cevizi yağı ile tanışın. Hindistan cevizi yağı dünyada popüleritesi hızla artan, sayısız faydası olan doğal bir üründür. Tropik bölgelerde yetişen hindistan cevizi meyvesinin beyaz bölümünün kurutulması ve soğuk sıkım yöntemiyle sıkılmasıyla elde edilen bir yağdır. Peki Hindistan cevizinin saymakla bitmeyecek faydaları nelerdir?

Makyaj Temizlemek İçin Doğal Yöntemler

Saf Hindistan cevizi yağı makyaj temizlemek için doğal bir alternatiftir. İçerisinde pek çok mineral ve vitamin bulundurduğundan göz altı nemlendiricisi olarak kullanılabilir. Düzenli bir kullanımla Hindistan cevizi yağı ile gözaltı morluklardan ve göz altı torbalarında kurtulabilirsiniz.

Doğal Yüz ve Dudak Peelingi

Bir tatlı kaşığı Hindistan cevizi yağının için karıştıracağınız 1 kaşık şeker yada 1 kaşık türk kahvesiyle doğal bir peelinge sahip olabilirsiniz. Bu uygulama ölü deriyi atmaya , gözenekleri sıkılaştırmaya ve cildinizin canlı görünmesine yardımcı olacaktır.

hindistan-cevizi-yagi

Saç Bakımı

Kuru ve yıpranmış olan saçlarınız için mucizevi nemlendirici görevi görür. Saçınızın hacmine  göre bir tatlı kaşığı, hindistan cevizi yağını saç diplerinizden saç ucuna kadar sürün ve 20 dakika kadar bekleyip saçınızı şampuanlayın. Böylelikle saç diplerinizi nemlendirecek, kepeklenmeyi önleyecek, saç köklerini besleyecek ve kırık oluşumunu azaltacak doğal bir çözüm yaratmış olacaksınız.

Doğal Tırnak Bakımı

İçerdiği mineral ve vitaminlerle saçlarda olduğu kadar tırnaklarda da  besleyici özelliği bulunan Hindistan cevizi yağı ile evde manikür yapabilirsiniz.

Tıraş Kremi Olarak Kullanılır

Donmuş haldeki Hindistan cevizi yağı hazır tıraş kremlerine alternatif olarak kullanılabilir. Özellikle hassas ciltleri tahriş etmeden pürüzsüz bir tıraş sağlar.

Elektrikliklenen Saçlara Çözüm

Eğer elektriklenen saçlara sahipseniz, bir çay kaşığının ucu ile aldığınız hindistan cevizi yağını elinizle eriterek saçınıza boydan sürebilirsiniz.

Hindistan cevizi yağı önerileri

The Lifeco Hindistan Cevizi Yağı

The Lifeco Organik Hindistan Cevizi Yağı: E ve K vitamini bakımından kuvvetlidir, 300 gramı 30-40 lira civarındadır.

Eyüp Sabri Tuncer Hindistan Cevizi Yağı

Eyüp Sabri Tuncer Hindistan Cevizi Sütlü Şampuanı: İçerisindeki özü sayesinde saç bakımında kullanabileceğiniz oldukça kaliteli bir şampuan, fiyat olarak 20-25 TL arasında değişim gösterebilir.

Arifoğlu Hindistan Cevizi Yağı

Arifoğlu Hindistan Cevizi Yağı: 40-45 TL arasından internet siparişi vererek elde edebilirsiniz, ısıl işlem görmemiş bir şekilde yağı çıkarılmıştır, önerebileceğimiz bir hindistan cevizi yağıdır.

Balen Hindistan Cevizi Yağı

Balen Hindistan Cevizi Yağı: 250 Gramı yaklaşık 20-25 TL civarıdır, ısıl işlem görmeden hazırlanmış bir üründür. Aktar ve eczanelerden bulabilirsiniz.

Kullandığınız memnun kaldığınız veya kalmadığınız ürünler hakkında yorum yaparak görüşlerinizi bildirebilirsiniz.

Hindistan cevizi sayesinde tüm bu verdiğimiz önerilerimizi yerine getirdiğiniz taktirde sonuçlarını çok hızlı bir şekilde geri alacağınıza inanıyoruz. Hindistan cevizinin faydaları saymakla bitmez fakat en önemli günlük ihtiyacı karşılayacağı kadar faydalarını sıraladık, yararlı olur dileğiyle.

1 Yorum

Yorum Yap