Kişisel Bakım - Mart 9, 2019

Siğil Nasıl Geçer, Siğilden Kurtulmanın Yolları Nelerdir

Siğiller, insan derisi üzerine yer edinen pütürlü pütürlü küçük mantar şeklinde bir virüs. Siğiller bulundukları bölgedeki görünümü bozduğundan dolayı çoğu insan iğrenir ve bu urlarla yaşamak istemezler. Siğillerin vücutta yer edinme süreçlerinden, nasıl oluştuklarından, siğillerden nasıl kurtulacağımızdan bahsetmeden önce siğillerin “zararsız” olduğunu söyleyelim.

Siğil Nedir

Siğilden kurtulmak

Siğil tıptaki adı ile “verruka vulgaris” halk arasında ise siğil, kurbağa gözü vb. isimlerle anılan vücutta küçük pütürlü yapısı ile kendisine yer edinen ve çoğu insanda yayılan insanların istemediği bir virüs çeşididir. Toplumumuz küçük bir yüzdesinde görülürler genellikle küçükler ve gençlerde çıkarlar. Sadece el, ayak, ayak altı vb. bölgelerde değil vücudunuz her yerinde görülebilirler.

Siğiller Nasıl Bulaşır

Siğiller insanların ortak kullandıkları ortamlarda bulaşmaya çok müsait bir virüs tipidir. Ortak alanda kullanılan eşyalar aracılıyla buluşan bu virüs ilerlediği taktirde tedavisi oldukça güçleşmektedir.

Okul, kurs gibi ortamlarda insanların bir birileriyle olan etkileşimleriyle siğillerin ortaya çıkma ihtimalleri daha da arttırmaktadır. Bu tür bölgelerde daha dikkatli davranmaya özen gösterilmelidir. Siğillerin bazıları kötü, bazıları ise iyi huylu olmaktadır.

Kötü huylular sürekli sıçrar ve büyürler bundan dolayı gün geçtikçe tedavi süresi uzamaktadır. Vücudunuzda bir siğil gördüğünüzde boş vermeden hemen bir tedavi sürecine başlamanız gerekmektedir.

Ayak altı siğilleri, havuzlarda, denizlerde ortak kullanımın olduğu alanlarda bulaşmaya çok müsaittir. Ayak altı siğili iyi huyludur fakat bu siğiller zamanla ayak ağrısı yapacaktır ve uzun süre yürüdüğünüzde size zarar verecektir.

Siğil Nasıl Geçer ve Siğilden Kurtulma Yolları

Siğil Nasıl Geçer, Siğilden Kurtulmanın Yolları Nelerdir

Öncelikle siğil hızlı bir şekilde türeyen virüsler olduğundan bahsetmiştik ve kolay yayıldığından zamanla tedavi sürecininde artacağını söylemiştik. Öncelikle siğillerden kurtulmanın eğer inançlı bir kişiyseniz önerdiğim ilk yol:

1- Siğillerden dua ile kurtulmak

Yapacağınız bu işlem gerçekten inanarak yaptığınızda işe yarayacaktır. İri kaya tuzuna, abdest aldıktan sonra 3 ihlas 1 fatiha suresini okuduktan sonra kaç adet siğil varsa bunların her bir tanesine aynı işlemi gerçekleştirdiğinizde işine yarayacaktır.

Dua ile siğilden kurtulmak, en iyi siğilden kurtulma yoludur. Örneğin 20 tane siğil var, 20 adet kaya tuzuna 1 fatiha 3 ihlas suresini okuyup siğil üzerine sürün yaklaşık 10 saniye sürdükten sonra bu kaya tuzlarını toprağa gömmeniz gerekmektedir. Bu işlemi yaptıktan 1 ay içerisinde tüm siğiller yok olacaktır.

2- Siğillerden doğal yöntemler ile kurtulmak

  • İncir sütü siğilin yok olmasında ön plana çıkan bir çözümdür. İncirlerin oluştuğu dönemde, yeşil olduğu zamanlarda inciri ağaçtan kopartın ve incirin ucundan çıkan sütü siğil üzerine sürün. Bu yöntem de etkili bir yöntemdir fakat yeni çıkan siğil için etkili olabilmektedir. Uzun zamandır var olan bir siğili bu yöntemle yok etmek çok uzun zaman alabilir veya geçmeyebilir.
  • Ceviz yağı, siğillerden kurtulmaya yarayan bir doğal çözümdür. Ceviz yağını siğil üzerine masaj yaparak sürerseniz, zamanla tedaviniz başarılı olacaktır.
  • Elma sirkesi içerisindeki asitik özelliği sayesinde siğile iyi gelen bir doğal çözümlerden birisidir. Elma sirkesini bir pamuğa dökün, her gece yatmadan siğillere bu pamuk ile tedavi uygulayın, siğil yok olana kadar her gece bu işlemi tekrar edin. Siğilin zaman içerisinde küçüldüğünü daha sonra yok olduğunu göreceksiniz.
  • Çay ağacı yağı siğile iyi gelen bir doğal bir yöntemdir. Çay ağacının bir çok yararları olduğu gibi siğili yok etmesi de yararlarından birisidir. Çay ağacı yağını siğil bulunan bölgeye sürerek siğillerden kurtulabilirsiniz. Çay ağacı yağı hakkında detaylı bilgi almak istiyorsanız linki takip edebilirsiniz.

3- Hastanede Siğil Tedavisi

Doğal yöntemler her zaman işe yaramayabilir. Bu tür rahatsızlıklar ciddi boyuta ilerlemeden bir doktor kontrolünden geçmeniz daha sağlıklı olabilir. Doktor tarafından yapılan tedavi siğilin geçmesinde kesin çözümdür. Soğuk yakma denilen tedavi yöntemi sayesinde siğili yakıyorlar ve bir kaç gün içerisinde siğilden kurtuluyorsunuz. Siğilin olduğu bölge biraz hassaslaşıyor, dikkat ettiğiniz taktirde siğillerden kurtulabilirsiniz.

Bizi Takip Edin!

Yeni paylaşımlardan haberdar olmak için mail adresinizi yazın

tarafından yazıldı

Yazarın diğer yazılarını görmek için yazar ismine tıklayın

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?

%d blogcu bunu beğendi: