Kişisel Bakım

Sivilce ve Siyah Noktalardan Kurtulmanın En Etkili 8 Yöntemi

Sivilcenin Nedenleri

Sivilce ve siyah noktalar dünyada en yaygın ve insanların en çok şikayet ettiği bir cilt hastalığıdır diyebiliriz. Genellikle yüz bölgesinde çıktığı için kötü bir görüntüye sebebiyet verebiliyor. Sivilce ve siyah noktaların en çok sevdiği şey yağlı cilttir. En çok yağlı ciltlerde nüfus ederler ve çoğalırlar ayrıca mikroba bayılırlar, pis şeylerin akneyle etkileşime geçmesiyle daha da çoğalabilirler yani onları ellemek ve sıkmak oldukça tehlikeli ve zararlıdır.

Sivilce ve Siyah Noktalardan Kurtulmanın Yolları

1. Yağlı ve çok şekerli yiyeceklerden uzak durun!

Sivilce

Sivilce ve siyah noktaların en çok sevdiği şeyler yağlı yiyeceklerdir. Yağlı ve çok şeker içeren yiyecek, içecekler(cips, kola, çikolata…) sadece akneyi tetiklemekle kalmaz aynı zamanda göbek ve çevresinde de yağlanmaya sebebiyet vermektedir. Sivilcelerden ve siyah noktaların yok olmasını istiyorsanız öncelikle yağlı yiyeceklere elveda demeniz gerekmektedir.

2. Yüzünüzü temiz tutmalısınız!

Sivilce ve Siyah Noktalardan Kurtulmanın En Etkili 8 Yöntemi

Cilt temizliğinin önceliği yıkanmaktır. Her sabah ve her gece yatmadan önce mutlaka yüzünüzü temiz suyla veya sabunla yıkamanız, eğer makyaj yaptıysanız kesinlikle makyajınızı çıkartmayı unutmamanız gerekmektedir. Cilt temizliği gözeneklerin açılmasına ve hava almasına yardımcı olmaktadır, siyah noktaların yer edinmesine karşı güçlü bir direnç oluşturmaktadır. Siyah noktalardan kurtulmak için cilt temizliğine oldukça dikkat edilmesi gerekmektedir.

3. Aloe Vera

Aleo vera

Aloe vera, aknelere baskı uygulamaktadır ve onların cildinizin bu pis virüslerden temizlenmesinde etkin rol oynamaktadır. Aloe vera, yalnızca sivilcelerden kurtulmak için değil bir çok faydalı durumlar içinde kullanılmaktadır. Aloe Veranın faydaları yazımızdan Aloe vera ile ilgili çok daha fazla bilgi edinebilirsiniz.

4. Diş Macunu

Sivilce ve Siyah Noktalardan Kurtulmanın En Etkili 8 Yöntemi

Beyaz uçlu, kırmızı noktaların içerisindeki irini kurutmada en etkili yöntemlerden bir tanesi diş macunu yöntemidir. Uyumadan önce yüzünüzü temizledikten sonra diş macunu ile maske yaparak aknelerin kurumasında etkili bir yoldur. Tedavi etmek istediğiniz kısma bir miktar diş macunu sürün, yaklaşık 5 dakika bekledikten sonra yüzünüzü temizleyin. Gün geçtikçe cildinizin daha da iyileştiğini ve güzelleştiği fark edeceksiniz.

5. Buhar Banyosu

Buhar Banyosu

Sivilcelerin ve siyah noktaların etkisini azaltmak için yüz bölgesine yapacağınız buhar banyosu gayet etkili bir yöntem olacaktır. Tencere içerisine koyduğunuz suyu kaynatarak buhar elde edebilirsiniz. Görselde ki gibi tencerenin üzerine yüzünüzü havlu ile kapatarak buhar banyosu yapmış olacaksınız. Cilde çok iyi gelen bir teknik olmasıyla birlikte, tüm gözenekleri açar ve daha sağlıklı bir cilde sahip olabilirsiniz.

6. Tarçın ve Limon

Tarcın Ve Limon

Gün içerisinde cildinizdeki aknelere tarçın ile limon karışımını maske halinde sürebilirsiniz. Bu yöntem sayesinde kızarıklıkların daha hızlı kurmaya başladığını göreceksiniz. Bir çay tabağına 3 çay kaşığı tarçın ve 3-4 damla limonu çamur olacak kıvamda karıştırıp tedavi etmek istediğiniz bölgelere maske yapabilirsiniz. Kür, yüzünüzde maksimum 10 dakika beklemesi yeterlidir, daha sonra yüzünüzü yıkayıp güzelce kurulamanız gerekmektedir. Bu kürü günlük veya belirlenen periyotlara göre yapabilirsiniz. Siyah nokta ve sivilcelere oldukça iyi gelmektedir, düzenli yapıldığı taktirde başarılı sonuçlar alabilirsiniz.

7. Elma Suyu

Elma Suyu

Bir güzellik uzmanının önerdiği bir formüldür. Yarım elmanın suyunu 1 tatlı kaşağı limon suyu, 1 tatlı kaşığı bal ve kili karıştırın karışımı 20 dakika yüzünüzde beklemeniz ve daha sonra güzelce temizlemeniz gerekmektedir.

8. En Etkili Bir Çözüm Sivilce ve Siyah Nokta ilacı Olan: Roaccutane

En etkili ve kesin çözüm denilebilecek bir yöntemdir ve başvurulması en son seçenektir. Roaccutane, 18 yaş üzerinde ve doktorunuz uygun gördüğü takdir de size verdiği bir akne ilaçtır. Bu ilacın tedavisi süresi yaklaşık 7 veya 8 aydır. Kullanıcısına göre değişikliklik göstermektedir. İlacın en büyük özelliği vücuttaki yağ düzeyini azaltmasıdır. Bu sayede siyah noktalardan kurtulmak ve sivilcelerden kurtulmak çok daha basit bir hale gelecektir. Artık her gün yağlanan saçlarınız haftada bir kere yağlanmaya başlayacaktır. (tabii bu tedavi sürecindeyken) Sivilce ilacını kullanmaya başladığınız ilk zamanlarda vücudunuzdaki kırmızı beyaz uçlu noktalar artmaya başlayacak ve deri altındaki tüm irinler yüzünüzde çıkmaya başlayacaktır. Bu durumdan korkmamalısınız çünkü vücudunuz tüm pislikleri dışarı atması ve ilacın cilt altındaki tüm mikropları temizlemesinden dolayıdır.

Roaccutane hakkında bilmeniz gerekenler

Roaccutane

Roaccutane, sivilce ilacının yan etkileri vardır. Bunlardan bahsedecek olursak;

Tüm bunları göz önünde bulunduruyorsanız, doktorunuzdan randevu alarak bu ilacın tedavisi sürecine başlayabilirsiniz.

 • Dudaklarınız çok kuruyabilir,
 • Burnunuz kanayabilir,
 • Gözleriniz kuruyabilir,
 • Cildiniz kuruyabilir bu sebepten dolayı nemlendirici kullanmak zorunda kalabilirsiniz,
 • Eklem ağrısı, bel ağrısı yapabilir,
 • Kıllanmayı da birazda olsa etkileyebilir,
 • Eğer evli bir bayansanız ilacı kullanmaya başladığınızda hamile kalmamanız doktorun tarafından söylenecektir.

Sivilcelerden kurtulma yollarından en etkilisi Roaccutane‘dir. %90’lık bir başarı oranı vardır. 100 kişiden 90’ında başarılı bir sonuç elde edilmiştir. Roaccutane hakkında daha detaylı bilgi almak için tıklayın.

Ben ilacı 3 yıl önce kullanan birisi olarak kullandığımdan çok memnum kaldım. Doktor gözetiminde sizde bu ilaca başlayarak sivilce ve siyah noktalarınızdan kurtulmak bu ilaç sayesinde oldukça hızlıdır.

2 Yorumlar

 • Yusuf

  Gayet anlaşılır bir anlatım olmuş.Birçok çözüm önerisi bulunuyor.Belki bende roaccutane kullanabilirim.Diğer yazılarınızıda merakla bekliyor olacağım.

  Cevapla
 • En Etkili Sivilce İlacı Roaccutane Hakkında Her Şey | Blog

  […] doğal görünümünü bozduğundan çeşitli yöntemlere başvurulmaktadır. Roaccutane’da sivilcelerden kurtulma yollarından birisidir. Şimdi hep birlikte bu sivilce ilacının yararlarına, zararlarına, yan etkilerine […]

  Cevapla

Yorum Yap