Günümüzde İngilizce öğrenmek bir tercih değil zorunluluk haline gelmiştir. Küreselleşen dünya insanları tek bir dil etrafında toplamaktadır. Hayatın her alanında karşımıza çıkan İngilizce, bizlere bu dili öğrenmeyi gerekli hale getirmiştir. Bu yazımızda sizlere İngilizce öğrenmek için kullanılan uygulamalar önermek istedik.

İngilizce Öğrenmek İçin Kullanılan Uygulamalar

Gelişen teknoloji ve akıllı telefonlar sayesinde ortaya çıkan uygulamalarla İngilizce öğrenmek hiç olmadığı kadar kolay hale gelmiştir. Ulaşılması oldukça kolay ve ücretsiz olduğundan insanların tercihleri arasına girmiştir. Bu uygulamalar sayesinde yabancı dilinizi geliştirebilir, yeni kelimeler öğrenebilir ve konuşma/yazma/dinleme becerinizi hızlandırabilirsiniz.

1- Voscreen

voscreen

Voscreen, film, müzik, belgesel veya çizgi filmlerden kullanıcılarına kesitler sunarak ücretsiz İngilizce öğrenme ve geliştirme platformudur. Bu uygulamanın amacı; İngilizce kelime haznenizi artırmak, dinleme, hızlı okuma, hızlı anlama seviyesini geliştirmek ve pratik yaptırmaktır.

Her yaş seviyesine uygun olan Voscreen ile günlük 20 dakika pratik yaparak yabancı dil seviyenizi oldukça hızlı ve eğlenceli bir şekilde geliştirebilirsiniz. En büyük özelliklerinden biri yabancı dilin doğal bir şekilde aktarılmasıdır. İçeriklerinde karmaşık gramer yapısından uzak, yalın günlük dil kullanılmaktadır.

Wharton Business School – Reimagine Education 2016 – En iyi eğitim uygulaması üçüncülük ödülüne sahiptir.

2- Kolay İngilizce Kelime Öğren

Kolay İngilizce Kelime Öğren

Kolay İngilizce Kelime Öğren, kullanıcılarına günlük kelimeler öğreten uygulamadır. Bu uygulamaya günde 5 dakikanızı ayırarak 10 yeni kelime öğrenebilir, gerçek kişilerle kelime yarışı yapabilir ve kendiniz test ederek dil seviyenizi ölçebilirsiniz.

Tekrar etme algoritması ile öğrenmekte zorluk çektiğiniz kelimelere odaklanabilir, öğrendiğiniz kelimeleri cümle içinde kullanabilir ve öğrendiğiniz her kelimeden özel puanlar toplayabilirsiniz. Kazandığınız puanlar ile arkadaşlarınız ile yarışabilirsiniz.

3- Duolingo

Duolingo

Dualingo, en çok tercih edilen, reklamsız ve gizli ücretlendirmeler olmadan insanların dil öğrenme biçimini değiştiren bir uygulamadır. İngilizce haricinde yaklaşık 10 farklı yabancı dil öğrenmenize yardımcı olur. Günlük verilen 5 veya 10 dakikalık görevler ile gelişiminize oldukça katkıda bulunur.

25 milyonun üzerinde aktif kullanıcı bulunan Duolingo, PC Magazine Dergisinde editörün seçimi ve 2013 yılında en iyi iPhone uygulaması ödülünü almıştır.

4- BBC Learning English

BBC Learning English

BBC Learning English, İngilizcesi iyi olup daha da geliştirmek isteyenler için önerilen bir uygulamadır. İngilizce oldukça hızlı unutulan bir dildir ve dilin körelmemesi için BBC Learning English ile pratikler yapabilir ve dilinizi daha diri tutabilirsiniz. Kısa ve anlaşılır podcastler ile hem öğrenip hemde kültürünüzü geliştirebilirsiniz.

Android ve iOS uygulamaları haricinde birde web sitesi bulunmaktadır. Web sitesi üzerinden öğretmenlere ve öğrencilere yönelik ücretsiz kaynaklar ve etkinlikler sağlamaktadır.

5- Quizlet

İngilizce Öğrenmek İçin Kullanabileceğiniz Ücretsiz En İyi 8 Uygulama

50 milyondan fazla öğrenci Quizlet‘te bulunan çalışma setleri ile yeni kelimeler öğreniyor ve öğrendikleri kelimelere çalışma fırsatı buluyor. Görsel ve sesli olarak çalışma programı sunan bu program ile çalışma sonunda sınavlar oluyor ve bilginizi test edebiliyorsunuz.

Öğrenme yöntemi ile sınavlarınıza hazırlanabilir hafızanızı test edebilir ve zamanla yarışabilirsiniz. Aynı zamanda metinlerin farklı telaffuzlarını öğrenebilirsiniz.

6- Lingualeo

Lingualeo

18 milyondan fazla kullanıcısı olan Lingualeo, modern öğrenme metodolojileri kullanarak dilin temellerini öğretmeyi vurgular. Kişinin seviyesine, ilgi alanlarına ve yaşına göre kişisel bir program oluşturulabilir. İlerlediğiniz seviyeyi görebilir ve yeni çalışma programları oluşturabilirsiniz. Gramer yapıları, İngilizce alt yazılı TED konuşmalarını ve bir çok dokümana ulaşmanıza yardımcı olur.

Ücretli ve ücretsiz sürümleri bulunan Lingualeo, istediğiniz her yerde veya her saatte size hizmet vermektedir.

7- English Ninjas

English Ninjas

Ali Servet Eyüpoğlu tarafından geliştirilen yerli bir İngilizce öğrenme uygulamasıdır. English Ninjas kullanıcılarını, ana dili İngilizce olan eğitmenlerle birebir görüşmesini sağlayan bir uygulamadır.

8- Tureng

Tureng

Tureng en çok kullanılan ve ücretsiz hizmet sağlayan bir sözlük uygulamasıdır. Türkçeden İngilizceye veya İngilizceden Türkçeye milyonlarca kelimeyi çeviren bir uygulamadır. Kelime haricinde kalıplaşmış cümlelerin anlamlarını da çevirmesi onun önemli özelliklerindendir. Android , iOS haricinde web sitesi üzerinden de hizmet alabilirsiniz.

Yurt dışına çıkmanın oldukça zor olduğu bu dönemde size önerdiğimiz uygulamalar sayesinde İngilizcenizi öğrenebilir ve geliştirebilirsiniz.

Bu yazılarada göz atabilirsiniz;

  1. En Kolay Yoldan Yabancı Dil Öğrenme ve Geliştirmenin Yolları
  2. En İyi Mobil Uygulamalar

Bir Yorum Yap