Kitaplar insanların kendilerini geliştirebilecekleri kapılardır. O kapıdan içeriye giren elbet bilgi sahibi olur. Bilginin çok önemli olduğu bir çağdayız. Okunabilecek kitap önerileri sayesinde kitap okuma kapısı aralamış olacağız. Artık herkes internetten istediği bilgiyi edinebiliyor ama doğru ama yanlış bilgiye çok kolay erişiyoruz, fakat internette aranan her bilgi doğru değil. Bilginin doğru olduğu kaynak kitaplardır. Kitaplardan edindiğimiz bilgiler bizi geliştirir, hayal dünyamızı ufkumuzu açar. Bu yüzden kitap okumak çok önemlidir.

Okuduğunuz kitaplar sizi o konu hakkında bilgi sahibi yapar. Eğer ilgilendiğiniz alanda 2 veya üzeri kitap okursanız o konu hakkında gerçekten bilgi sahibi olduğunuzu anlayacaksınız. Eğer sizde okunabilecek kitap önerilerini araştırıp buraya geldiyseniz umarım sizin zevkinize uygun kitaplar önerdik. Lafı fazla uzatmadan kitap önerilerine geçelim.

Okunabilecek Kitap Önerileri

Okunabilecek Kitap Önerileri

1. Da Vinci Şifresi

Dan Brown’un 2003 yılında kaleme aldığı Da Vinci Şifresi adlı eseri dünyada en çok okunan kitaplar arasında. Kitap, polisiye, gerilim, gizem ve mistik olaylar içeriyor. Kitabın kahramanı, Harvard Üniversitesi Simge-Bilim Profesörü Robert Langdon sayesinde kitaba harika bir tarihi hava gelmiş. Da Vincinin eserlerinden, tarikatlardan o kadar güzel bahsedilmiş ki okurken hayran kalmamak elde değil. Kitabın özeti kısaca bir sır üzerinden ilerliyor. Sırrın şifreleri Da Vinci’nin eserlerine gizlenerek olay örgüsü başlıyor. Robert Langdon ipuçlarını takip ederek sırrın şifresini çözebilecek mi?

2. Rüzgarın Adı: Kral Katili Güncesi

Rüzgarın Adı, Patrick Rothfuss tarafından 2007 yılında kaleme alınmıştır. Fantastik kitap önerileri türüne giriyor. Ele aldığı büyülü dünya, kitabı okduğunuzda sizi oldukça etkileyecek. Kitabın dili oldukça sade, okuduğunuz zaman baş kahraman ile birlikte hissedebileceksiniz. Kitabın kurgusu sanki Harry Potter sanki Yüzüklerin Efendisi demek istediğim bunlar gibi çok ayrı bir dünya anlatılmış. Sizi farklı bir dünyadaymış gibi hissettirecek noktalara değinmiş. 3 seri olarak yazılmış Rüzgarın Adı kitabının ilkinde ele alınan konu kısaca, Kvothe kendi hayat hikayesinden bahsediyor ve bu hayat hikayesini anlatması 3 gün sürüyor. Her kitap 1 günü ele alıyor. İlk kitabında yani 1.günde 15 yaşına kadarki hayat hikayesinden bahsediyor. Kendine yepyeni dünya olmuştur bir gencin hayatını ele alıyor. Her detayın satır satır anlatılması sizi oldukça etkileyecektir.

3. Etkili İnsanların 7 Alışkanlıkları

Stephen Covey tarafından ele alınmış bu kitap, kişisel gelişim kitap önerileri tarafında, başucu yapabileceğiniz kitaptır. Kitapta yapacağınız 7 adet öneri veriliyor. Kitapta verilen 7 öneriye uyduğunuz taktirde başarıdan başarıya koşacağınızı söylüyor. Etkili İnsanların 7 Alışkanlıkları kitabını okumak istiyorsanız kendinize sormanız gereken 3 soru var:
1, kişisel gelişiminize özen gösteriyor musunuz? 2, alışkanların gücünü görmek istiyor musunuz? 3, büyük ve uzun vadeli hedeflerin var mı?
Eğer yukarıdaki soruların cevabı olumluysa bu kitabı okuyup ve uygulayıp nasıl başarılı olacağınızı görün.

4. İki Şehrin Hikayesi

Charles Dickens tarafından ele alınmış ve şuana dek 200 milyon adet satılmış tüm zamanların en çok kitabı ünvanını ele almıştır. 1859 yılında yayınlamış kitap, dönemin Fransız Devrimi ile Terör Dönemi kargaşası arasında yaşam mücadelesi veren insanların hayatını ele almıştır. Dünya edebiyatı klasiklerine merakınız varsa İki Şehrin Hikayesini okuyabilirsiniz.

5. Uçurtma Avcısı

Uçurtma Avcısı Khaled Hosseini tarafından ele alınmış bir kitaptır. Kabil’de monarşinin son yıllarında büyümeye çalışan iki çocuğun hayat hikayesini ele almıştır. Bir çocuk çok zengin bir ailenin diğeri ise başka bir ailenin hizmetkarıdır. Çocukların birbirleriyle kesişen hayatlarını çok güzel ve sade dille anlatmıştır. Herkesin çok beğendiği okurken ağladığı Uçurtma Avcısını çok seveceksiniz.

Kitapları beğendiyseniz ve okumak istiyorsanız, kitapları idefix‘ten satın alabilirsiniz. Uygun fiyata satın alabileceğiniz bir ortam sağlıyor. Ayrıca yakınlarınızda kütüphane varsa uğramayı unutmayın. Kütüphaneler bizlerin kitap alıp okuması için kuruldu. Kütüphaneleri kullanmaktan çekinmeyin.


Sıkılmadan okunacak kitap önerilerinde şimdilik 5 adet kitabı ele aldık. Daha farklı ve güzel kitap önerileri için bizi takip etmeyi unutmayın! Beğendiğiniz, okuduğunuz kitaplar hakkında yorum yapmayı unutmayın!

Bir Yorum Yap