Kültür & Sanat

Sürükleyici Kitap Önerileri: Okunması Gereken Kitaplar

Sürükleyici Kitap Önerileri

Kitap okumak bazı insanlar için işkence olsa da kitap okumanın tadını tadanlar asla bırakamıyor. Bizde kitap okumayı seven ve sürükleyici kitap önerisi isteyen kişiler için bir liste hazırladık. İyi bir kitap sizlerin hayal dünyasını genişletir, farklı dünyalar yaşatır ve tecrübe kazandırır bu sayede kendinizi geliştirmek ve iyi bir yaşam için kitap okumak oldukça yararlıdır. Sürükleyici kitaplar, kitap okuma alışkanlığı kazanmanızda daha fazla yardımcı olacaktır. Merak duygusunu canlandırdığı için sürekli kitap okumak isteyeceksiniz ve bu sayede kitabı elinizden bırakmayacaksınız.

1- Hayvan Mezarlığı – Gecenin Pençesi

Sürükleyici Kitap Önerileri: Okunması Gereken Kitaplar

Stephan King tarafından kaleme alınmış Hayvan Mezarlığı kitabı korku ve gerilim türündedir. 399 sayfa sayısı olan bu kitap okuyucularını oldukça sürükleyen bir kitaptır. 2003 Yılında yazılmış bu kitabın konusu: Ormanlık yazlık evine taşınan bir aile kızıl derili bir hayvan mezarlığı ile karşılaşırlar. Kızıl derililerin inancına göre “Kutsal Mezarlığa gömülen ölüler, kısa sürede yeniden hayata dönerler.” Ele alınan konu tamamen bu şekilde. Stephan King bu durumu çok iyi kaleme almış ve okurlarını heyecanlandırmaya başarmıştır.


2- Otomatik Portakal

Sürükleyici Kitap Önerileri: Okunması Gereken Kitaplar

Anthony Burgess tarafından yazılmış Otomatik Portakal, oldukça güzel konulara değinerek insanlara farklı bir mesaj vermeyi amaçlamıştır. Modern klasikler dizisinde yer alan bu kitap, 15 yaşındaki Alex adlı karakterin yaşantısını ele almıştır. İlgisiz aile yapısını ve günümüz toplumun çalkantılı yaşantısını çok doğal ve etkili bir dille anlatmıştır. Dönemin endüstri yapısının büyümesiyle kötü dünya ve yönetimine karşı çıkan bir sokak çetesinin herkese işkence etmesi ve bu çetenin toplum tarafından düzeltmesini anlatmaktadır. 1971 yılında ele alınan bu roman beyaz perdeye sürülmüştür. Herkes tarafından beğeni kazanmıştır.


3- Aklından Bir Sayı Tut

Aklından bir sayı tut

Aklından Bir Sayı Tut serisi John Verdon tarafından ele alınmış suç ve gerilim tarzında bir kitap serisidir. Toplamda 5 adet kitabı bulunan bu seri çok kişi tarafından sevilerek okunan seriler arasında bulunmaktadır. Hikayesi ve konusu bakımdan oldukça sürükleyici bir kitap serisi olarak kabul edilmektedir. Serinin tüm kitaplarında Dave Gurney adındaki dedektifin hikayelerini ele almaktadır. Aklından Bir Sayı Tut kitabının konusu ise Dave Gurney’in üniversiteden arkadaşına gelen ilginç bir mektupla başlar. Gizemli mektuptaki şifreyi çözmek için Dave Gurney’e ulaşır. Bakalım bu şifreyi dedektif çözebilecek mi?


4- Kavim

Sürükleyici Kitap Önerileri: Okunması Gereken Kitaplar

Ahmet Ümit tarafından ele alınan harika bir eserdir. Polisiye ve gerilim türünde olan bu kitabın konusu, Komser Necdat ve arkadaşları tarafından olan esrarengiz bir olayı çözmek için harekete geçerler. Gizemli bir cinayetin sebebini bulmak için yoğun çaba gösteren polis ekipleri, Hristiyanlık, Süryanilik, Müslüman, Alevi gibi bir çok dini konuların ele alınıp işlenen cinayeti çözmek için İstanbul’dan Mardin’e yoğun mesai harcarlar. Bu cinayeti o kadar güzel bir dille anlatmış ki okurken kitabı elinizden bırakamayacaksınız. Eğer dinlerle ilginiz var ve sürükleyici kitap önerilerini araştırıyorsanız bu kitap tam sizlik!


5- Sineklerin Tanrısı

Sineklerin Tanrısı

Sineklerin Tanrısı eseri, William Golding tarafından 2006 yılında ele alınmıştır. Ele aldığı konu oldukça anlamlıdır. Dünyadaki savaştan etkilenmemesi için bir düzine çocuğu bir adaya bırakmak zorunda kalan İngiltere, çocukların içinde bulundukları psikolojik sorunları ve baskıları tahmin edemez. Rüya gibi bir adaya düşen bu çocuklar için yaşam hiçte kolay olmayacaktır. Vahşi yaşam onları da birer vahşi insanlara çevirecek mi? 12 yaşına kadar olan bu çocuklar adadan sağ salim kurtulabilecekler mi? Sürükleyici kitap olan Sineklerin Tanrısını kesinlikle okumalısınız.


Eğer okuma alışkanlığı kazanmak istiyorsanız ve birer okuyucu olmak istiyorsanız sizler için hazırladığımız tüyolara göz geçirebilirsiniz. Ayrıca farklı türde okunabilecek kitap önerileri için ise bağlantıyı takip edebilirsiniz.

1 Yorum

  • Fırat

    Kavim baya güzel bir kitap iki günde bitti.

    Cevapla

Yorum Yap