Anı biriktirmek, gelecekte hatırlayıp mutlu olmak ve sevdiklerimizle mutlu olduğumuz anları paylaşmak için muhteşem bir yoldur. Fotoğraf çekilmekte bizim güzel anılarımızı ölümsüzleştiren ve geleceğe taşıyan anı biriktirme yollarından biridir.

Fotoğraf çekerken güzel çıkmamız kadar bulunduğumuz ortam da önemlidir. Bu konumuzda sizlere İstanbul’da fotoğraf çekilecek yer ve mekan önerilerinde bulunacağız. Farklı arka planlarda daha eğlenceli resimler çekilerek geleceğe daha pozitif anılar bırakabiliriz. Nasıl mı?

Günümüzde İstanbul dahil birçok kafede temalı fotoğraf alanları bulmak mümkün hale geldi. Doğum günleri, yıl dönümleri ya da herhangi bir özel günün dışında yalnızca fotoğraf çekilmek için konseptler hazırlanıyor. Bizlerde sizin için İstanbul’da fotoğraf çekilecek en güzel mekanları derledik.

1. Galata Konak Cafe

Arkanıza pek çok kişinin hayran olduğu Galata’yı alarak fotoğraf çekilmek istiyorsanız muhteşem bir yerdir. Ön tarafı galata kulesi arka tarafı Haliç manzarası olan bu kafe yaz ayları gitmek için daha uygundur. Nostaljik bir havası olan bu kafe de fotoğraf çekilmeyi unutmayın.

Galata Konak Cafe

📌 Çalışma saatleri: 09.00 – 24.00
📌 Mekan Türü: Alkol bulunmaz.
📌 Sigara içme alanı mevcut.

2. Ihlamur Kasrı

Baharın gelmesiyle kendi güzelliğini gösteren ihtişamlı mekanlardan biri olan ıhlamur kasrı fotoğraf çekilmek için harika bir ortam hazırlıyor.

Ihlamur Kasrı

📌 Çalışma Saatleri:  09:00 – 17:00
📌 Pazartesi ve Perşembe günleri kapalı.

3. La Boom Emirgan

Muhteşem manzarası ve menüleriyle sizi etkileyecek olan La Boom, arkadaşlarınızla vakit geçirebileceğiniz muhteşem bir mekandır. Deniz kenarında olması stresten uzak olacağınız ve kafa dinleyebileceğiniz nezih bir mekan.

Laboom Emirgan

📌 Çalışma saatleri: 10:00 – 03:00
📌 Mekan Türü: Alkollü
📌 Masa rezervasyon zorunludur!

4. Bookalemoon Cafe

Temalarını belli aralıklarla değiştiren Bookalemoon Cafe, Bağdat caddesinde müşterilerine hizmet veriyor. Değişik konseptleri barındıran bu cafeye bir kez giderseniz vazgeçemeyeceğinizden eminiz. Farklı lezzetleri de barındıran bu mekanda ister karnınızı doyurun isterseniz de birbirinden farklı içeceklerle vakit geçirin.

Bookalemoon Kafe

📌 Çalışma saatleri: 10:00 – 22:00
📌 Mekan Türü: Alkollü

5. Minoa Book Sand Coffee

Sessiz bir ortamda kitabınızı okurken kahvenizi yudumlamak bir yandan da fotoğraf çekilmek istiyorsanız doğru adrestesiniz. Kitap severlerin oldukça ilgisini çekecek bu cafeye girdiğinizde saatler çıkmayabilirsiniz. İçeride ki kitapların içerisinde yemek yiyebilir, ders çalışabilir remote olarak işinizi halledebilir veya arkadaşlarınızla sohbet edebilirsiniz. Hem fotoğraf çekilebileceğiniz hemde keyifli vakit geçirebileceğiniz bir mekan önerisi.

Miona

📌 Çalışma saatleri: 08:00 – 00:00
📌 Mekan Türü: Alkollü, Çalışmaya Uygun Cafe

İsterseniz, sizler için derlediğimiz İstabulda gezilecek farklı yerler adlı yazımıza bakabilir, İstanbul’a seyahat edeceğiniz zaman rehber olarak bu listeyi kullanabilirsiniz.

Author

Bir Yorum Yap