Seyahat

İstanbul’da Fotoğraf Çekilmek İçin 5 Farklı Mekan Önerisi

Galata Konak Cafe

Anı biriktirmek, gelecekte hatırlayıp mutlu olmak ve sevdiklerimizle mutlu olduğumuz anları paylaşmak için muhteşem bir yoldur. Fotoğraf çekilmekte bizim güzel anılarımızı ölümsüzleştiren ve geleceğe taşıyan anı biriktirme yollarından biridir.

Fotoğraf çekerken güzel çıkmamız kadar bulunduğumuz ortam da önemlidir. Bu konumuzda sizlere İstanbul’da fotoğraf çekilecek mekan önerilerinde bulunacağız. Farklı arka planlarda daha eğlenceli resimler çekilerek geleceğe daha pozitif anılar bırakabiliriz. Nasıl mı?

Günümüzde İstanbul dahil birçok kafede temalı fotoğraf alanları bulmak mümkün hale geldi. Doğum günleri, yıl dönümleri ya da herhangi bir özel günün dışında yalnızca fotoğraf çekilmek için konseptler hazırlanıyor. Bizlerde sizin için İstanbul’da fotoğraf çekilecek en güzel mekanlar derledik.

1- Galata Konak Cafe

Arkanıza pek çok kişinin hayran olduğu Galata’yı alarak fotoğraf çekilmek istiyorsanız muhteşem bir yerdir. Ön tarafı galata kulesi arka tarafı Haliç manzarası olan bu kafe yaz ayları gitmek için daha uygundur. Nostaljik bir havası olan bu kafe de fotoğraf çekilmeyi unutmayın.

Galata Konak Cafe

Çalışma saatleri 09.00 – 24.00,
Alkol bulunmaz,
Sigara içme alanı mevcut

2- Ihlamur Kasrı

Baharın gelmesiyle kendi güzelliğini gösteren ihtişamlı mekanlardan biri olan ıhlamur kasrı fotoğraf çekilmek için harika bir ortam hazırlıyor.

Ihlamur Kasrı

Açılış kapanış saatleri:  09:00 – 17:00
Pazartesi ve Perşembe günleri kapalı

3- La Boom Emirgan

Muhteşem manzarası ve menüleriyle sizi etkileyecek olan La Boom, arkadaşlarınızla vakit geçirebileceğiniz muhteşem bir mekandır.

La Boom Emirgan

Çalışma saatleri: 10:00 – 03:00

4- Bookalemoon Cafe

Temalarını belli aralıklarla değiştiren Bookalemoon Cafe, Bağdat caddesinde müşterilerine hizmet veriyor. Değişik konseptleri barındıran bu cafeye bir kez giderseniz vazgeçemeyeceğinizden eminiz.

Bookalemoon Kafe

Çalışma saatleri: 10:00 – 22:00

5. Minoa Book Sand Coffee

Sessiz bir ortamda kitabınızı okurken kahvenizi yudumlamak bir yandan da fotoğraf çekilmek istiyorsanız doğru adrestesiniz. Kitap severlerin oldukça ilgisini çekecek bu kafeden girdiğinizde saatler çıkmayabilirsiniz.

Miona

Çalışma saatleri: 08:00 – 00:00

İsterseniz, sizler için derlediğimiz İstabulda gezilecek farklı yerler adlı yazımıza bakabilir, İstanbul’a seyahat edeceğiniz zaman rehber olarak bu listeyi kullanabilirsiniz.

Yorum Bulunamadı

Yorum Yap