Seyahat

İstanbul’da Gezilecek 5 Farklı Yer

İstanbulda Gezilcek Yerler

İstanbul, tarih kokan yerlerinin yanı sıra eşsiz güzellikte yeni yapılara da sahiptir. Yalnız bu tarihi yerleri değil eğlenebileceğiniz farklı mekanları da barındırıyor. Sizde İstanbul’da farklı yerleri keşfetmek ve deneyimlemek istiyorsanız bu yazımızda derlediğimiz yerleri ziyaret edebilirsiniz.

İstanbul’da Gezilecek Farklı Yerler

İstanbul tarih kokan bir şehirdir ve gezilecek sayısız mekan vardır. Biz çok tercih edilmeyen fakat görülmesi gereken yerleri listeledik. İstanbul’da gezilecek farklı yerler listemizde genel olarak İstanbul’un her yerinden bir adet listemize dahil ettik. İstanbul’da çok bilinmeyen yerlerin olması, sürekli yeni yapıların inşa edilmesinden dolayıdır. İnsanlar turistlik yapıları takip edemediğinden bu tür blog yazıları faydalı olacaktır.

1. Florya

Florya, İstanbul’un en güzel mekanlarından olup deniz ile sessizliğin iç içe geçtiği, gezerken huzur bulabileceğiniz bir yerdir. Florya’da gezilebilecek yerlere örnek Aqua Florya AVM verilebilir.

İstanbul'da gezilebilecek farklı yerler

2012 yılında 145 mağazasıyla müşterilerine hizmet vermeye başlayan Aqua Florya AVM, eşsiz manzarası ve kültür sanat etkinlikleriyle ziyaretçilerini etkilemeyi başarıyor. Alışveriş yapmanın yanı sıra, çok sayıda kafesi ve sahilde yürüyüş olanaklarıyla kendini rakiplerinden ayırıyor. Bünyesinde bulundurduğu geniş amfi tiyatrosu sayesinde alışverişe yeni bir boyut kazandırıyor. Eğer sizde bu eşsiz deneyimi yaşamak istiyorsanız haftanın 7 günü saat 10:00 ile 22:00 arasında burayı ziyaret edebilirsiniz. Florya Aqua AVM, İstanbul’da gezilebilecek farklı yerler olarak gösterilebilir. Biraz geride kalmasından dolayı insanların çok tercih etmediği fakat çok güzel bir yerdir.


2. Emirgan Korusu

Emirgan Korusu

17. yy’da Osmanlı Padişahı IV. Murat tarafından yaptırılan Emirgan Korusu İstanbul Boğazının kıyısında Sarıyer ilçesinde yer alır. Doğal güzelliklerinin yanı sıra her sene Nisan ayında Lale festivallerine ev sahipliği yapan bu koru İstanbul’u ziyaret edenlerin uğraması gereken mekanların başında gelir. Muhteşem boğaz manzarasının yanı sıra 3 tarihi köşke ve piknik yapabileceğiniz yeşillik alanlara sahiptir.


3. Otağtepe

OTAĞTEPE

İstanbul’un en muhteşem manzaralarından birine sahip olan halk arasında Fatih Korusu olarak bilinen Otağtepe korusu 1997 İBB tarafından düzenlenip bugünkü görünümüne kavuşmuştur. Tepede bulunması sayesinde tüm Boğaz’ı ayaklarınız altına alır. Piknik yapabileceğiniz alanlara giriş ücretsiz ayrıca otopark ücreti yok. Giriş saatleri 9:00 ile 19:30 arasındadır. Sezonluk olarak saatler değişebilir.


4. Vialand Tema Parkı (İsfanbul Tema Farkı)

Vialand

Türkiye’nin en büyük tema parkı ünvanına sahip olan Vialand Tema Parkı 2013 yılında yaklaşık 600 bin m² alana kurulmuştur. İçerisinde alışveriş yapabileceğiniz mağazaların, eğlenebileceğiniz oyun alanlarının ve yeme/içme alanlarının bulunduğu sınırsız eğlence mekanıdır. Vialand AVM girişleri ücretsiz olmakla birlikte, Vialand Tema Parkına giriş ücreti gişe fiyatı 129 TL fakat online olarak aldığınız zaman 90 TL’dir.


5. Bağdat Caddesi

Bağdat Caddesi

İstanbul’un en ünlü ve uzun – dünyanın en büyük 4. caddesi – caddelerinden biri olan Bağdat Caddesi, IV. Murat tarafından Bağdat yolu olarak yaptırılmıştır ve adını bu şekilde almıştır. Yaklaşık 14 km uzunluğa sahip olan bu cadde, Caddebostan’a kadar uzanan ve yol üzerinde kafeler, restoranlar, alışveriş mağazaları ve butikleri ile ünlü caddedir.


İstanbul’da gezilecek yerler hakkında daha fazla bilgi almak istiyorsanız bağlantıyı takip ederek bir diğer tarih kokan yerlere ulaşabilirsiniz. Keyifli yolculuklar.

1 Yorum

Yorum Yap