Ülkemizde oluşan döviz dalgalanmaları sebebiyle uçak biletlerinin fiyatları da oldukça pahalı hale geldi bu yüzden insanlar daha ucuz uçak bileti bulma arayışlarına girdiler. Bunların çözümü elbette var fakat biraz zamana birazda şansa ihtiyacınız olacaktır. Sıkça bir yerlere giden kişiler için uçak seyahati oldukça önemlidir. Uçak biletlerini uyguna satın alması onlar için büyük bir önem arz ediyor olabilir ayrıca daha önce uçağa binmemiş ve ilk defa seyahat edecek kişiler içinde bu yazı onlara rehber olacaktır.


En Ucuz Uçak Bileti Bulma Yöntemleri

İşin püf noktası biraz zamana ihtiyacınız olması. Olayı şöyle açmak gerekirse seyahat edeceğiniz zamanın önceden belirli olması size çok büyük fayda sağlayacaktır. Bu fayda tek taraflı değil cebinizi çift taraflı yarara da dönüştürebilir.

1. Seyahat Tarihlerini Önceden Belirleyin

Ucuz bilet bulmanın anahtar kelimesi, seyahat tarihlerinin belirli olmasıdır. Erken rezervasyon sizlere hep bir artı katacaktır. Otel rezervasyonları, uçak biletleri hatta bazı durumlarda otobüs biletleri dahi erken rezerve edildiğinde çok daha ucuza gelecektir. Fakat bu durumun istisnai durumları da var örneğin bayram tatilleri, yılbaşı, ara tatil, yurt dışındaki gurbetçilerimizin ülkemize geldiği tarihler olan yazın başı gibi tarihlerde uçak biletlerinin fiyatları yüksek olacaktır buna çözüm olarak biraz detaylı araştırma ile erken rezerve sayesinde ucuza bilet bulabilme ihtimalinizi artırabilirsiniz. Eğer bana bir tarih ver ne zaman almam daha mantıklı derseniz seyahatinizden 6 hafta önce biletinizi almanız size daha ucuza mal olacaktır.

2. Hava Yolu Şirketlerinin Haber Bültenlerine Kayıt Olun

Çoğu hava yolu şirketi internet siteleri üzerinden müşterilerine mail veya sms yolu ile şirket içerisinde gerçekleşen indirimli yolculukların, şirket ile ilgili bilgileri paylaşıyorlar. Sizde bu tür bir platform kullanırsanız hava yolu şirketleri hakkında çok bilgi öğrenebilirsiniz. Ucuz uçak bileti bulma şansınızı artırabilirsiniz. Türk Hava Yolları, Pegasus, Atlas Global, Anadolu Jet, Onur Air, SunExpress gibi hava yolu şirketlerinin sizlere mail gönderebileceği, SMS gönderebileceği veya sosyal medyadan bilgi alabileceğiniz sistemlerini takip etmelisiniz.

3. Ödeme Seçeneklerine Dikkat Edin

Ödeme seçenekleri neden önemli diye düşünmeyin. Bazı hava yolu şirketleri anlaşmış oldukları kredi kartlarına örneğin %5, %10 indirim gibi avantajlar sağlıyorlar yada 10 alışverişe 1 bilet hediye gibi kampanyalar düzenliyorlar. Bu yüzden yapacağınız ödemelerin önemi çok büyük, hatta bazı şirketler yaptığınız uçak bileti alışverişlerinde puan biriktiriyor ve o puanlarla size tekrardan bilet almanıza imkan sağlıyor. Ucuza uçak bileti bulma konusunda ödeme seçenekleri işinize oldukça yarayacaktır.

4. Tüm Uçak Şirketlerinin Bileti Satan Yerleri Tercih Edin

Thy, Pegasus gibi uçak firmalarından alacağınız biletler daha pahalıya gelebilir şayet bir çok uçak biletlerini ucuzdan pahalıya doğru sıralayan firmalar mevcut bu firmalardan biletlerinizi satın almanız size çok avantaj kazandırabilir. Örneğin, Skyscanner gibi bilet sorgulayan arama motorları sayesinde ucuza bilet bulmak çok zor değil. Avrupa‘dan ülkemize gelecek vatandaşlarımızın veya turistlerin bu yöntemlerle daha ucuz uçak bileti bulabilirsiniz. Eğer seyahat yapacağınız yerde konaklayacaksınız otel rezervasyonu da bu şirketlerden yaparsanız daha fazla indirim promosyonu kazanabilirsiniz.

5. Alternatif Güzergahlarını Kontrol Edin

Alternatif güzergahlar, uçak biletinin daha ucuza bulma konusunda size yardımcı olabilir. Sizin takibiniz ucuza bilet bulma konusunda en önemli avantajınız olacaktır, çünkü sürekli takip ettiğinizde hangi hava yolu şirketi indirim yapmış bunu görebileceksiniz, ayrıca alternatif güzergahları da takip listenize eklediğinizde ucuza uçak bilet fiyatlarını daha hızlı bir şekilde bulmanızda yardımcı olacaktır.

6. Aktarmalı Uçuşları Tercih Edebilirsiniz

Aktarmalı uçuşlar bazen çok uyguna mal olabiliyor. Uçak bileti alacağınız zaman direkt değil aktarmalı seçeneklerine de göz atmayı unutmayın. Uçak saatlerinin geç veya sabaha karşı olması aktarmalı uçuşları etkiler. Bu saatlerde daha fazla aktarmalı uçuş bulabilirsiniz ve çoğu insan bu saatleri tercih etmediğinden dolayı daha uçak biletini daha ucuza mal etmiş olursunuz.


Daha ucuz uçak bileti bulmak için bir kaç tüyo vermek gerekirse arayacağınız zaman kullandığınız tarayıcının ön belleğini silerek satın alma işlemini gerçekleştirin, çünkü internet siteleri sizin oraya gittiğinizi hareketlerinizi izlediği için ilk defa geldiğinizi gördüğünüzde size özel fırsatlar sunabilir, ayrıca uçak bilet kampanyalarından haberdar olarak işlemlerimizi daha ucuza mal edebilirsiniz. Kısacası; takip, zaman, teknoloji ve dikkat ile cebinizin yanmasına engel olabilirsiniz.

Bir Yorum Yap