Seyahat

Ucuza Uçak Bileti Bulma Önerileri

Ucuza Uçak Bileti Bulmak

Ülkemizde oluşan döviz dalgalanmaları sebebiyle uçak biletlerinin fiyatları da oldukça pahalı hale geldi bu yüzden insanlar daha ucuz uçak bileti nasıl bulurum arayışlarına girdiler. Bunların çözümü elbette var fakat biraz zamana birazda şansa ihtiyacınız olacaktır. Sıkça bir yerlere giden kişiler için uçak seyahati oldukça önemlidir. Uçak biletlerini uyguna satın alması onlar için büyük bir önem arz ediyor olabilir ayrıca daha önce uçağa binmemiş ve ilk defa seyahat edecek kişiler içinde bu yazı onlara rehber olacaktır.

İşin püf noktası biraz zamana ihtiyacınız olması. Olayı şöyle açmak gerekirse seyahat edeceğiniz zamanın önceden belirli olması size çok büyük fayda sağlayacaktır. Bu fayda tek taraflı değil cebinizi çift taraflı yarara da dönüştürebilir.

Ucuza Uçak Bileti Bulma Yolları

1. Seyahat Tarihlerini Önceden Belirleyin

Ucuz bilet bulmanın anahtar kelimesi, seyahat tarihlerinin belirli olmasıdır. Erken rezervasyon sizlere hep bir artı katacaktır. Otel rezervasyonları, uçak biletleri hatta bazı durumlarda otobüs biletleri dahi erken rezerve edildiğinde çok daha ucuza gelecektir. Fakat bu durumun istisnai durumları da var örneğin bayram tatilleri, yılbaşı, ara tatil, yurt dışındaki gurbetçilerimizin ülkemize geldiği tarihler olan yazın başı gibi tarihlerde uçak biletlerinin fiyatları yüksek olacaktır buna çözüm olarak biraz detaylı araştırma ile erken rezerve sayesinde ucuza bilet bulabilme ihtimalinizi artırabilirsiniz. Eğer bana bir tarih ver ne zaman almam daha mantıklı derseniz seyahatinizden 6 hafta önce biletinizi almanız size daha ucuza mal olacaktır.

2. Hava Yolu Şirketlerinin Haber Bültenlerine Kayıt Olun

Bu ne demek? Çoğu hava yolu şirketi internet siteleri üzerinden müşterilerine mail veya sms yolu ile şirket içerisinde gerçekleşen indirimli yolculukların, şirket ile ilgili bilgileri paylaşıyorlar. Sizde bu tür bir platform kullanırsanız hava yolu şirketleri hakkında çok bilgi öğrenebilirsiniz. Ucuza bilet bulma şansınızı artırabilirsiniz.

3. Ödeme Seçeneklerine Dikkat Edin

Ödeme seçenekleri neden önemli diye düşünmeyin. Bazı hava yolu şirketleri anlaşmış oldukları kredi kartlarına örneğin %5, %10 indirim gibi avantajlar sağlıyorlar yada 10 alışverişe 1 bilet hediye gibi kampanyalar düzenliyorlar. Bu yüzden yapacağınız ödemelerin önemi çok büyük. Hatta bazı şirketler yaptığınız uçak bileti alışverişlerinde puan biriktiriyor ve o puanlarla size tekrardan bilet almanıza imkan sağlıyor.

4. Tüm Uçak Şirketlerinin Bileti Satan Yerleri Tercih Edin

Uçak firmalarından alacağınız biletler daha pahalıya gelebilir şayet bir çok uçak biletlerini ucuzdan pahalıya doğru sıralayan firmalar mevcut bu firmalardan biletlerinizi satın almanız size çok avantaj kazandırabilir. Örneğin, skyscanner gibi uçak bileti sorgulayan arama motorları sayesinde ucuza bilet bulmak çok zor değil.

5. Son Bir Gün Kala Uçak Bileti İptal Edilemiyor

Uçak biletinizi satın aldınız, acil bir işiniz çıktı veya daha ucuza bir bilet buldunuz. Eğer uçağa binmenize tam bir saat var ise yani 24 saat uçak biletinizi iptal edemiyorsunuz fakat 24 saatten daha fazla bir süreye sahipseniz uçak biletini iptal edip ucuz bulduğunuz diğer firmadan biletinizi alabilirsiniz. Bu kuralı bilmeniz size fayda sağlayabilir.

6. Aktarmalı Uçuşlar

Aktarmalı uçuşlar bazen çok uyguna mal olabiliyor. Uçak bileti alacağınız zaman direkt değil aktarmalı seçeneklerine de göz atmayı unutmayın.

Ucuza uçak bileti bulmak için bir kaç tüyo vermek gerekirse uçak bileti arayacağınız zaman tarayıcınızın ön belleğini silerek bu işlemi gerçekleştirin çünkü o tarz web siteleri sizin oraya gittiğinizi hareketlerinizi izlediği için ilk defa geldiğinizi gördüğünüzde size özel fırsatlar sunabilir.

Yorum Bulunamadı

Yorum Yap