Verinin depolanması, kişisel veya kurumsal bilgilerinizin sınıflandırılması, korunmasını ve yönetimini sağlayan bir teknolojidir. Veri depolama sayesinde verilerinizin kesintisiz akışını kontrol edebilir, düzenleyebilir ve kayıplarını önleyebilirsiniz. Günümüzde neredeyse tüm işletmeler iş akışlarını veriler üzerinden gerçekleştirir. Bu verileri siber saldırılardan ve çalıntılardan korumak istiyorsanız en güveli yöntem verinin depolaması yöntemidir. Peki bizler bu yönteme neden başvurmayız ?

Veri Depolama Nedir?

Neden Veri Depolama

Veri depolama nedir? İnsanlar neden verilerini depolaması gerekmekte? İnsanların %57’si verilerinin kaybolmasından korkmaktadır, ancak buna rağmen kurumsal iş istasyonlarının %95’i düzenli olarak verileri depolama yapmamaktadır. Veriler yedekleme işlemine tabii tutulsa bile her yıl %25 veri kaybı yaşanmaktadır, bu durumun da nedeni  neredeyse her hafta 140.000 sabit diskin arıza veriyor olmasıdır. Tüm bunlar düşünüldüğünde kişisel ve kurumsal verilerinizin depolanması hayati önem taşımaktadır. Şimdi veri depolamanın avantajlarına göz atalım!

veri depolamanın avantajları nelerdir?

Veri Depolamanın Avantajları
  • Verinin depolanması verimliliğinizi artırır. Hızlı dosya arama, ortak not paylaşımı ve merkezi yönetim kolaylığı sağlar.
  • Verinin güvenle saklanmasını sağlar. Aynı zamanda verilere kesintisiz ulaşabilme ve kontrol edebilme ve yönetme olanağı sağlar.
  • Mevcut depolama kapasitesini daha verimli kullanır. Aynı zamanda yüksek kapasite ve performans sağlar.
  • Veriye güvenli ve hızlı ulaşım sağlar.
  • Kesintisiz iş sürekliliği sağlar ve esnek çözümler sağlar.

Kullanımda olan bilgi ve veri miktarı gittikçe büyüyor ve depolaması zorlaşıyor. Kurumların verilerini korumak güvenle saklamak için verinin depolanmasına ihtiyaç haline geliyor. Sizlerde kişisel verilerinizi güvende tutmak, kolayca erişmek ve yönetmek istiyorsanız daha fazla bilgi edinmek için ortusiletisim.com ziyaret edebilir ve ürünleri inceleyebilirsiniz.

Bir Yorum Yap