Yaşam - Mart 6, 2019

İş Görüşmesinde Hangi Renkleri Tercih Etmeliyiz?

İş görüşmesinde hangi renkleri tercih etmeliyiz? İş görüşmeleri oldukça önemlidir. Bundan dolayı giyeceklerimiz de önem kazanır. Hepimiz hayatımızın bir evresinde iş görüşmesine katıldık ya da katılacağız. Özgeçmişiniz ve CV’nizde yazan özellikleriniz kadar iş görüşmesindeki ilk izleniminiz de insan kaynakları uzmanları için önem taşıyor. İş görüşmesinde giyilecek kıyafetlerin belli bir kuralı yoktur ancak bir çok insanın önemsemediği bu konuda siz bilinçli davranıp bir adım öne geçebilirsiniz.

İş Görüşmesine Nasıl Gidilir?

İş Görüşmesinde Hangi Renkleri Tercih Etmeliyiz?

İş görüşmelerinin önemi oldukça fazla olduğundan nasıl gideceğimiz de bir o kadar önemlidir. İş görüşmelerine sakallı gitmek, iş görüşmelerine takım elbise ile gitmek bunlar oldukça önemli kavramlar. İş görüşmesine sakallı gitmek gidilecek şirkete göre değişir. Bir memur olacaksınız sakalsız gitmeniz daha mantıklı olur. Fakat free-style bir şirketle görüşmeye gideceksiniz şayet çok uzun olmayacak şekilde gidilebilir. Öncelikle iş görüşmesine gideceğiniz yeri mutlaka araştırın ve bilgi sahibi olduktan sonra buradaki bilgileri kullanın! Giydiğiniz kıyafetin veya takımın ne renk olacağı veya bir iş görüşmesine gidecek bir bayanın giyeceği kıyafetlerin hangi rengi insan kaynaklarını daha fazla etkileyecekler bakalım;

İş Görüşmesinde Hangi Renkleri Tercih Etmeliyiz?

  • BEYAZ

Beyaz renk, iş görüşmesine giden bir çok insanın kullandığı kurtarıcı renklerden biridir. Beyaz her zaman temiz ve saflık algısı oluşturur.

  • MAVİ

İş görüşmenizde tercih edebileceğiniz ve sizi  yüzüstü bırakmayacak diğer bir renk mavidir. Mavi karşınızdakine sizi kararlı ve kendinden emin gösterir.  Aynı zamanda yaratıcı olduğunuzu çağrıştırır.

  • YEŞİL

Yeşil, iş görüşmelerinde sakinleştirici ve enerji verici bir renk olarak kabul edilir. iş görüşmesine giderken ne giyilir bayanların genelde yeşil kıyafet tercih etmeleri karşı tarafa pozitif enerji verebilir.

  • KIRMIZI

İş görüşmenizde diğer adaylardan daha cesur ve iddialı görünmek istiyorsanız bu rengi tercih edebilirsiniz. Ancak bu renk aynı zamanda sizi asi de gösterebilir. Bu renk iş görüşmelerinde fazla tavsiye edilmese de dozunda kullanıldığında sizi ön plana çıkarabilir.

  • KAHVERENGİ

Kahverenginin kişiden kişiye çağrıştırdığı anlamlar değişse de iş dünyasında tavsiye edilen bir renk olarak önerilmiyor. Daha karanlık ve demode görünmek istemiyorsanız iş görüşmelerinde kahverengiden uzak durmakta fayda var.

  • GRİ

Gri halk arasında kararsızlık ve tarafsızlık rengi olarak tanımlansa da iş dünyasının kurtarıcı rengi kabul edilir. Kendi renkli kişiliğinizi ön plana çıkarmak istiyorsanız bu rengi tercih edebilirsiniz.

Kariyeriniz de daha da başarılı olmanız dileğiyle. Eğer daha etkili bir cv oluşturmak istiyorsanız bağlantımızı takip ederek iş görüşmelerinde CV’niz ile de öne çıkabilirsiniz.

Bizi Takip Edin!

Yeni paylaşımlardan haberdar olmak için mail adresinizi yazın

tarafından yazıldı

Yazarın diğer yazılarını görmek için yazar ismine tıklayın

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?

%d blogcu bunu beğendi: