Yaşam

Vazelinin Faydaları Nelerdir 10 Farklı Kullanım Alanı

Vazelin

Vazelin, çoğumuzun adını bildiği bir üründür. Ancak vazelinin kullanım alanları ve faydalarını tam olarak bilinmemektedir. Peki bu renksiz, kokusuz ve yapışkan olan vazelin nedir ve vazelinin faydaları nelerdir hep birlikte inceleyelim.

Vazelin, bir petrol yan ürünü olarak keşfedilmiş, açık renkte, macun kıvamında tesadüfen keşfedilmiş oldukça faydalı bir üründür. Biz yalnızca dudaklarımızı ve cildimizi nemlendirmesi ile biliriz ancak bundan fazlası var. İşte bunu hayatımızın daha fazla yerinde kullanmak için 10 sebep.

Vazelinin Faydaları Nelerdir, Nerelerde Kullanılır?

Vazelinin Faydaları Nelerdir

1. Makyaj Temizliğinde Kullanılabilir

Makyaj temizliğinde etkili çözümlerden biridir. Cildi tahriş etmeden ve nemlendirerek temizler. Ayrıca oje sürmeden önce tırnaklarının kenarlarına sürerseniz, kenarlara bulaşan ojelerden kolayca kurtulabilirsiniz.

2. Parfüm Etkisi

Parfüm sıkmadan önce cildinizi bu ürün ile nemlendirirseniz parfümünüz daha kalıcı olacaktır. Ayrıca parfümünüzün alerjik etkilerine karşı cildinizi koruyacaktır.

3. Kızarıklıkları Azaltır

Yaz aylarında sıcakların artması ile bacaklarda ya da koltuk altı gibi bölgelerde bunu kullanmanız sürtünmeyi azaltacaktır.

4. Günlük Eşyalarınızı Parlatır

Bu kremin kullanım alanları yalnızca insan vücudu ile sınırlı değil. Deri çanta, ayakkabı gibi parçaları bile parlatabilirsiniz.

5. Sivrisinek ve Böcek Savar

Bununla sivrisinekleri ve böcekleri kovabilir,sivrisinek ısırıklarına karşı önlem alabilirsiniz.

6. Lekeleri Çıkarır

Kıyafetlerdeki lekeleri, mum lekelerini ve mobilyalardaki bazı lekeleri çıkarır. Bu ürünü evinizde de güvenle kullanabilirsiniz.

7. Cildin Daha Parlak Olmasını Sağlar

Makyaj yapmadan önce cildinizin daha parlak görünmesi için bu kremi baz olarak uygulayabilirsiniz. Bu kullanım hem cildinizi daha ışıltılı gösterecek hem de nem ihtiyacını karşılamasını sağlayacaktır.

8. Saç Bakımında Kullanılır

Duştan önce saçlarınızın nemlenmesi ve daha canlı ve parlak görünmesi için kullanabilirsiniz.

9. Dövme Bakımında Kullanılır

Mevcut dövmelerinizin renklerini korumak ya da daha hızlı iyileşmesini sağlamak için bu ürünü uygulayabilirisiniz.

10. Kirpik ve Kaş Bakımında da Kullanılır

Kirpiklerinizin ya da kaşlarınızın daha parlak görünmesini sağlamak ve gürleştirmek için kullanabilirsiniz.

Vazelinin hücreleri yenileme gücünün olduğu açıkça ortadadır. Üstelik herkesin kolayca ulaşabileceği her yerde ve kolayca satın alabileceği fiyattadır. Her şeyde olduğu gibi bunun fazla kullanılması halinde gözenekleri tıkayabilir ve sivilce oluşturabilir. Dikkatli ve dozunda kullandığınız sürece herhangi bir zararı yoktur. Kullanabileceğiniz daha fazla doğal çözüm arıyorsanız Çay ağacı yağının faydaları nelerdir yazımıza göz atabilirsiniz.

Yorum Bulunamadı

Yorum Yap