Serinlemeye oldukça fazla ihtiyacımızın olduğu bu günlerde sayısız kahve çeşitleri ve aromalarıyla içimizi ferahlatan soğuk içecekler yardımımıza koşuyor. Bu yazımızda ise sizlere Frapuccino kahvesi hakkında bilgi ve önerileri vereceğiz.

Starbucks Frappuccino Çeşitleri

Frappuccino, Starbucks tarafından satılan buzlu kahvenin ticari markasıdır. Kahve ya da diğer ana bileşenlerin buz ve diğer çeşitli maddeler ile karıştırılması ile elde edilmektedir. Diğer kahvelerin aksine buz eklenerek değil buzun tamamen karıştırılması ile elde edilir. Tarifi ve eşsiz lezzeti sayesinde Starbucks mağazalarında en çok satan kahve unvanını elde etmiştir. Bu konumuzda Starbucks’ın bizlere sunduğu Frappuccino kahve çeşitleri, fiyatlarını ve lezzetlerini inceleyelim.

Mocha Frappuccino

Starbucks'ın En Çok Satan Kahvesi: 6 Farklı Frappuccino Önerileri

Starbucks Frappuccino Mocha (moka fırappiçino), kahve, süt ,kakao ve buzun enfes buluşmasıyla oluşan lezzetli bir soğuk içecektir. Yoğun bir kıvama sahiptir. Arabica kahve çekirdeklerinden elde edilen yoğun kahve aroması ile hazırlanır. Şeker oranı diğer içeceklere göre daha düşüktür. 400 kaloriden oluşmaktadir. En küçük boy bardak fiyatı 13.5 TL’dir.

Strawberries & Cream

Strawberries & Cream Frappucino
Strawberries & Cream Frappucino

Strawberries and Cream (sıtrovberi end kirim fırappiçino), buz, süt, şurup, çilek aromasından oluşan bu içecek üzerine krema ilave edilerek servis edilir. Kahve içermez. Alerjen olarak soya içerebilir. 370 kaloriden oluşmaktadır. En küçük boy bardak fiyatı 13.5 TL’dir.

Mango Passion Fruit

Mango Passion Fruit
Mango Passion Fruit

Mango Passion Fruit (mango peyşın froot), kahve içermeyen özel meyve (mango ve passion fruit) karışımlarından oluşur. İçerisine buz katılıp kar oluncaya kadar karıştırılır. 157 kaloriden oluşmaktadır. En küçük boy bardak fiyatı 12 TL’dir.

Java Chip Cream

Java Chip Cream
Java Chip Cream

Java Chip Cream (çava çip kirim), süt, mocha sos, kakao tanecikleri, kar haline getirilmiş buz, özel krema bazlı karışımı, krema ve çikolata sosunun birleştirilerek oluşturulduğu kahve içermeyen soğuk içecektir. 470 kaloriden oluşmaktadır. En küçük boy bardak fiyatı 13.5 TL’dir.

Caramel

Caramel
Caramel

Starbucks’ın Frappuccino türlerinden birisi olan Caramel (karamel fırappiçino), kahve, süt, karamel şurubu, kar haline getirilmiş buz, özel kahveli karışım, krema ve karamelden oluşmaktadır. Bu lezzetli kahve sadece 420 kalori içermektedir. Eğer diyet yapıyorsanız bu kalori oranı sizin için fazla olabilir fakat lezzeti için değer! En küçük boy bardak fiyatı 13.5 TL’dir. Fiyatlar zamana bağlı olarak değişkenlik gösterebilir.

Pumpkin Spice Frappuccino

Pumpkin Spice Frappuccino
Pumpkin Spice Frappuccino

Pumpkin Spice Frappuccino (pampkin sıpays fırappiçino), Starbucks’ın önemli sonbahar lezzetlerinden biridir. İçerisinde kabak, geleneksel sonbahar aromaları, kahve, süt ve çırpılmış buz bulunmaktadır. Yurt dışında oldukça fazla tercih edilen bir Frappuccino türüdür. Ortalama 450 kalori içermektedir. En küçük boyu 16,50 TL’dir.

Tam istediğiniz gibi bir kahve için, kahve miktarını artırabilir, yağsız süt veya soya ile hazırlayabiliriz. Kafeinsiz veya kremasız da tercih edebilirsiniz. Diğer Starbucks lezzetlerine göz atmak için, Starbucks Kahve Önerileri ya da kahve yanında bir şeyler atıştırmak isterseniz Starbucks Yiyecek Önerileri yazımızı ziyaret edebilirsiniz.

Author

Bir Yorum Yap