Yeme&İçme

Starbucks’ın En Çok Satan Kahvesi: Frappuccino

Frappuccino

Serinlemeye oldukça fazla ihtiyacımızın olduğu bu günlerde sayısız kahve çeşitleri ve aromalarıyla içimizi ferahlatan soğuk içecekler yardımımıza koşuyor. Frappuccino, Starbucks tarafından satılan buzlu kahvenin ticari markasıdır. Kahve ya da diğer ana bileşenlerin buz ve diğer çeşitli maddeler ile karıştırılması ile elde edilmektedir. Diğer kahvelerin aksine buz eklenerek değil buzun tamamen karıştırılması ile elde edilir. Frappuccino, tarifi ve eşsiz lezzeti sayesinde Starbucks mağazalarında en çok satan kahve unvanını elde etmiştir. Bu konumuzda Starbucks’ın bizlere sunduğu Frappuccino kahve türlerini, fiyatlarını ve lezzetlerini inceleyelim.

Frappuccino Kahveleri

Mocha Frappuccino

Starbucks'ın En Çok Satan Kahvesi: Frappuccino

Starbucks Frappuccino Mocha, kahve, süt ,kakao ve buzun enfes buluşmasıyla oluşan lezzetli bir soğuk içecektir. Yoğun bir kıvama sahiptir. Arabica kahve çekirdeklerinden elde edilen yoğun kahve aroması ile hazırlanır. Şeker oranı diğer frappuccinolara göre daha düşüktür. 400 kaloriden oluşmaktadir. En küçük boy bardak fiyatı 13.5 TL’dir.

Strawberries & Cream Frappucino

Strawberries & Cream Frappucino
Strawberries & Cream Frappucino

Strawberries and Cream Frappiccino, buz, süt, şurup, çilek aromasından oluşan bu içecek üzerine krema ilave edilerek servis edilir. Kahve içermez. Alerjen olarak soya içerebilir. 370 kaloriden oluşmaktadir. En küçük boy bardak fiyatı 13.5 Tl dir.

Mango Passion Fruit

Mango Passion Fruit
Mango Passion Fruit

Mango Passion Fruit, kahve içermeyen özel meyve (mango ve passion fruit) karışımlarından oluşur. İçerisine buz katılıp kar oluncaya kadar karıştırılır. 157 kaloriden oluşmaktadır. En küçük boy bardak fiyatı 12 Tl dir.

Java Chip Cream

Java Chip Cream
Java Chip Cream

Java Chip Cream, süt, mocha sos, kakao tanecikleri, kar haline getirilmiş buz, özel krema bazlı karışımı, krema ve çikolata sosunun birleştirilerek oluşturulduğu kahve içermeyen soğuk içecektir. 470 kaloriden oluşmaktadır. En küçük boy bardak fiyatı 13.5 Tl dir.

Caramel

Caramel
Caramel

Starbucks’ın Frappuccino türlerinden birisi olan Caramel, kahve, süt, karamel şurubu, kar haline getirilmiş buz, özel kahveli karışım, krema ve karamelden oluşmaktadır. Bu lezzetli kahve sadece 420 kalori içermektedir. Eğer diyet yapıyorsanız bu kalori oranı sizin için fazla olabilir fakat lezzeti için değer! En küçük boy bardak fiyatı 13.5 TL’dir. Fiyatlar zamana bağlı olarak değişkenlik gösterebilir.

Tam istediğiniz gibi bir kahve için, kahve miktarını artırabilir, yağsız süt veya soya ile hazırlayabiliriz. Kafeinsiz veya kremasız da tercih edebilirsiniz. Diğer Starbucks lezzetlerine göz atmak için, Starbucks Soğuk İçecek Önerileri ya da kahve yanında bişiler atıştırmak isterseniz Starbucks Yiyecek Önerileri yazımızı ziyaret edebilirsiniz.

1 Yorum

  • En Lezzetli Starbucks Kahve Önerileri | Blog

    […] Frappuccino yıllık satış hasılatı ile Starbucks’ın en çok satın alınan kahvelerinden olmuştur. Bu kahve, kahve ve diğer ana bileşenlerinin buz ile karıştırılması ile oluşur. Farklı bir çok aroma ile hazırlanıyor oluşu ve düşük kalorili olması Frappuccino’nun sevilen özelliklerinden olabilir. Bu grubun içerisinde Coffee Frappuccino, Caramel Frappuccino, White Chocolate Cream Frappuccino, Strawberries & Creme Frappuccino gibi içecekler bulunur. Frappuccino hakkında daha detaylı bilgi almak için tıklayın. […]

    Cevapla

Yorum Yap