Starbucks, bugün her kesimden bireyin gittiği, gitmese bile bildiği ünlü bir kahve şirketi zinciridir. İlk açıldığında yalnızca kahve çekirdeği satan bu şirket, günümüzde kahvelerinde 1 yılda 325 milyon litre süt kullanan bir şirket haline gelmiştir. Ülkemizde 300’den fazla bayisi olan kahve devinin müşterilerine sunduğu 87 bin çeşit farklı kahvesi bulunmaktadır. Her geçen gün bayi sayı sayısının arttırarak sizlere en lezzetli kahvelerini ulaştırmaya gün geçtikçe daha fazla yaklaşıyor.

Starbucks’ın en büyük özelliği sürekli taze kahve ve yiyecekleri sizlere sunmasıdır. Bu yazımızda da Starbucks’taki kahve türlerini merak eden, farklı lezzetler arayanlar için hazırladığımız Starbucks kahve önerilerinden bahsedeceğiz.

En Lezzetli Starbucks Kahve Önerileri

Frappuccino

Frappuccino
Frappuccino

Frappuccino yıllık satış hasılatı ile Starbucks’ın en çok satın alınan kahvelerinden olmuştur. Kahve ve diğer ana bileşenlerinin buz ile karıştırılması ile oluşur. Farklı bir çok aromayla hazırlanması ve düşük kalorili olması Frappuccino’nun sevilen özelliklerinden biridir. Yaz aylarının kavurucu sıcaklarında serinlemek için oldukça fazla tercih edilen Frappuccino’yu denemediyseniz mutlaka denemelisiniz.

Bu grubun içerisinde Coffee Frappuccino, Caramel Frappuccino, White Chocolate Cream Frappuccino, Strawberries & Creme Frappuccino gibi içecekler bulunur.

Frappuccino hakkında daha detaylı bilgi almak için 1oneri.com/yemeicme/starbucks-frappuccino bağlantısını ziyaret edebilirsiniz.


Caffè Latte yada Buzlu Caffè Latte

Caffè Latte ya da Buzlu Caffè Latte

Espresso ve buharda ısıtılmış süt ile hazırlanan bir kahvedir. Bu kahve isteğe göre üzerine çeşitli şuruplar veya tatlı krema eklenerek servis edilir.  İtalyanca süt anlamına gelen Latte yumuşak içimiyle bir çok kesimin tercih ettiği kahve türüdür. İsteğe göre yağlı veya yağsız süt seçenekleri ile servis edilen Caffe Latte, 67 – 113 kalori aralığındadır.


Buzlu Misto

Buzlu Misto

Yaz aylarının vazgeçilmezi bu kahve aslında Filtre kahvenin buzlu ve sütlü hali diyebiliriz. Gün içinde enerjinizi yüksek tutmak ve yaz aylarının bayıcı sıcağından kurtulmak istiyorsanız Buzlu Misto‘yu denemelisiniz.

İçerisindeki sütün yağ oranını seçerek düşük kalorili bir içecek elde edebilirsiniz. Size küçük bir önerimiz olarak içerisine nane şurubu ekletirseniz vazgeçemeyeceğiniz bir kahve lezzeti elde edeceksiniz.

Daha fazla Starbucks Soğuk İçecek Önerileri almak istiyorsanız bağlantıya tıklayarak sayfayı ziyaret edebilirsiniz.


Flat White

Flat White

Flat White, espresso ve sütün karıştırılmasıyla oluşturulan Avustralya ve Yeni Zelanda kökenli bir kahve türüdür. Orta sertlik derecesinde bir kahvedir ve yeni başlayanlar için tadı biraz sert gelebilir. Starbucks’ın en çok tercih edilen sıcak kahvelerinden olan Flat White, 170 kaloridir.


White Chocolate Mocha

White Chocolate Mocha

White Chocolate Mocha, içerisinde espresso ve beyaz çikolatanın bulunduğu bol şekerli ve krema ile servis edilen sıcak bir kahve türüdür. İçerdiği bol şeker nedeniyle kalorisi yüksektir (340 kl). Kilonuzu korumak istiyorsanız non-fat olarak tüketebilirsiniz. İsteğinize göre soğuk şekilde servis edilebilmektedir.


Chai Tea Latte

Chai Tea Latte

Siyah çay ve farklı baharatlarla karıştırılıp dengelenmiş ve süt ile birleştirilerek oluşturulan sıcak bir çaydır. İçerisinde kahve bulunmamaktadır. Tarçın ya da nane şurubu ekleyerek tüketebilirsiniz. Şifalı bir içecek olduğuna inanılır. Hindistan ve Tayland kökenli bu baharatlı çay kış aylarında oldukça fazla tüketilmektedir. Ayrıca 190 kaloridir.


Sizde kendi damak zevkinize düşkün olanlardansanız ve kendi kahvemi kendim bulmak istiyorum, yukarıda yazanlardan farklı bir seçeneğim olsun diyorsanız Starbucks’ın bizlere sunduğu kendi kahveni bul özelliğinden yararlanabilirsiniz. Burada birkaç seçeneği kendi damak zevkinize göre doldurarak sizin için özel olan kahveyi bulabilirsiniz. 

Author

Bir Yorum Yap