Yaz aylarının gelmesi ve sıcakların bastırmasıyla bizlere enerji veren içimizi ısıtan sıcak kahvelerin yerini soğuk ferahlatıcı içecekler ve diğer kahveler almaya başladı. Hem serinlemek için soğuk içecekler tüketip hem de formda kalmak çok güç hale gelmeye başladı. Bizler de sizin için bugün her kesimden bireyin tercih ettiği Starbucks soğuk içecekleri paylaşmak istedik, hemde kalori bakımından da oldukça az.

5 Farklı En Lezzetli Starbucks Soğuk İçecek Önerileri

Kalorisi daha az olan Starbucks soğuk içecekleri ele aldığımız bu konu sayesinde yeni kahve veya içerik tavsiyeleri alabileceksiniz. Ayrıca bu içeceklerin içerisinde bulunan içindekileri de öğrenebilirsiniz. Kahvelere koyulan şuruplar, meyveler veya kremalar gibi bir çok içeriği içeren bu konuyu tamamen okuduğunuzda aklınızda yeni fikirler oluşacaktır.

1. Iced Shaken Black Tea

ICED SHAKEN BLACK TEA Starbucks
Iced Shaken Black Tea

Su, siyah çay, şeker ve buz karışımından oluşan bu Starbucks içeceği yalnızca 45 kalori içermektedir. Siyah çayın tadını tamamen alabildiğiniz bu soğuk içecek doğal bir serinlik kaynağı.

2. Cold Brew

Cold Brew Starbucks
Cold Brew Starbucks

Cold Brew kahvenin soğuk demlenmiş halidir ve yanında buz ile servis edilir. Yaz aylarında bile kahveden vazgeçemeyenler için biçilmiş bir kaftan. Sütlü ya da sade olarak tercih edebileceğiniz bu içecek yalnızca 4 kaloridir.

3. Iced Americano

Iced Americano Starbucks
Iced Americano

Espresso, buz ve soğuk sudan oluşan bu içecek yine kahveden vazgeçemeyenlerin listesinin en başında yer alıyor. Yoğun espresso içerdiğinden enerjinizi yükselteceğine eminiz. Espressonun su eklenerek seyreltilmiş halidir bu nedenle espresso kadar ağır bir içecek değildir. Iced Americano yalnızca 11 kaloridir.

4. Shaken Iced Passion Tango

Shaken Iced Passion Tango Starbucks
Shaken Iced Passion

Buz, limonata ve içerisine eklenen diğer karışımlardan oluşan bu doğal serinlik kaynağı içecek yalnızca 11 kaloridir. Yaz aylarında meyve ve buzun bir araya geldiği bu içeceği denemeye ne dersin?

5. Iced Misto

Iced Misto Starbucks
iced misto

Iced Misto, filtre kahve, süt ve buzdan oluşan bu karışım yaz aylarının en serinletici ve en hafif içeceğidir diyebiliriz. Hem enerji vermesi hem de düşük kalorili olması nedeniyle Starbucks’ın en çok tercih edilen kahveleri arasında yer alıyor. Yağsız süt ile tercih edildiğinde 37 kalori, normal süt ile tercih edildiğinde ise 64 kaloridir. Genel olarak diğer kahvelere bakıldığında ideal bir kaloriye sahip. Oldukça tercih edilen bu içeceği, sıcak yaz günlerinde serinlemek amacıyla tercih edebilirsiniz.

Her dönem misafirlerini mevsimlik ve yeni lezzetlerle buluşturan Starbucks, yaz aylarında da müşterilerinin ihtiyaçlarını karşılamayı başarıyor. Sağlıklı ve hafif beslenme trendinin artışa geçtiği bu aylarda sizlerde fazla kalori almadan serinleyebilirsiniz.

Konu ile ilgili diğer yazılarımıza göz atabilirsiniz;

  • Bu ve bunun gibi daha fazla içecek hakkında bilgi sahibi olmak istiyorsanız Starbucks kahve önerileri yazılarımıza bakabilirsiniz.
  • Evde, kendiniz, sıcaklarda serinleten ve doğal bir soğuk içecek yapmak istiyorsanız kolay soğuk içecek tarifleri bağlantısından faydalanabilirsiniz.
  • Bol köpüklü soğuk kahve tarifi bağlantısından evinizde kolay bir şekilde kahve yapabileceğinizi biliyor muydunuz?
Author

Bir Yorum Yap